خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ ساعت ۲۰:۱۷:۵۶

    خانه  > زندانیان  >  عدم موافقت با مرخصی جواد ماهزاده، نویسنده دربند

عدم موافقت با مرخصی جواد ماهزاده، نویسنده دربند

خبرگزاری هرانا – جواد ماهزاده، نویسنده دربند که به چهار سال حبس قطعی محکوم شده است هم اکنون در شرایطی در زندان به سر می‌برد که با مرخصی وی نیز موافقت نمی‌شود.

به گزارش کلمه، این روزنامه نگار و نویسنده سی ساله که در۲۹ مهرماه سال ۸۸ به دلایلی نامعلوم بازداشت شده است هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد.

وی در ابتدای بازداشتش مدتی طولانی را در بندهای وزارت اطلاعات گذراند و با اینکه زمان زیادی از بازداشتش می‌گذشت وضعیت بلاتکلیفی داشت تا سرانجام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به چهار سال حبس محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر نیز عینا چهار سال حبس این نویسنده را تایید کرد.

این نویسنده دربند که اکنون حکم تایید شده دارد بار‌ها از مسولان زندان درخواست مرخصی کرده که از جمله این درخواست‌ها مرخصی برای عید نوروز بوده است. ولی هر بار ریاست دادگاه و بازجوهای پرونده با مرخصی وی مخالفت کرده‌اند. جواد ماهزاده نویسنده رمان «لبخندت را از من نگیر» یک هفته پیش از بازداشت نیز نوشتاری به مناسبت ۶۶ سالگی محمد خاتمی منتشر کرد. خانواده وی از مسولان تقاضا دارند که با مرخصی یا آزادی این نویسنده که ماههاست در زندان به سر می‌برد موافقت کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید