خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ ساعت ۲۰:۰۱:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  تمدید قرار بازداشت موقت عبدالله یوسف‌زادگان

تمدید قرار بازداشت موقت عبدالله یوسف‌زادگان

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت موقت عبدالله یوسف‌زادگان، از دانشجویان ممتاز کشور، پس از ۸۴ روز حبس در سلول‌های انفرادی بازداشت‌گاه‌های وزارت اطلاعات در مشهد و تهران مجدداً به دلایل نامعلوم تمدید شد.

به گزارش کمپین این زندانی، قرار بازداشت در حالی تمدید شده که چند روز پیش دستور تبدیل قرار بازداشت او به قرار وثیقه صادر شده بوده و خانواده‌اش در انتظار آزادی او بوده اند. اما ظاهرا پس از ارزیابی سند ۱۰۰ میلیونی برای تودیع وثیقه، به خانواده آقای یوسف زادگان خبر داده شده که دستوری جدید آمده که بازداشت موقت او تمدید شود.

طولانی‌شدن غیرعادی روزهای انفرادی عبدالله یوسف‌زادگان موجب نگرانی خانواده اوست. مشخص نبودن اتهامات او و سفرهای مکرر خانواده اش برای پیگیری موضوع از طریق مقامات قضایی و امنیتی مشهد و تهران شرایط را برای آنها دشوار تر کرده است.

با این حال خانواده وی گفته اند که این دانشجو در سومین ملاقات ماهانه با خانواده‌اش که چند روز پیش صورت گرفته‌، روحیه خوبی داشته است.

عبدالله یوسف‌زادگان دارنده مدال طلای المپیاد ادبی و دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد حقوق و از نخبگان فرهنگی جوان کشور است. تا کنون به جز وبلاگی که برای آزادی او راه اندازی شده، شماری از دانشجویان المپیادی، فارغ‌التحصیلان مدارس فرهنگ و دوستانش با انتشار طومارها و یادداشت‌هایی به بازداشت او اعتراض کرده‌اند

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید