خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۶ ساعت ۱۹:۴۶:۰۲

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ منصور اسانلو به بند عمومی منتقل شد

هرانا؛ منصور اسانلو به بند عمومی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – منصور اسانلو، رئیس زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، روز یکشنبه  مجددا به بند پنج زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، آقای منصور اسانلو در پی شکایت یک زندانی عادی که به جرم قتل برادرش در زندان بسر می برد با اتهام جدیدی که با تهدید و اعمال فشار مسئولین حفاظت زندان بر این زندانی انجام شده است، به سلول انفرادی سپاه پاسداران در زندان رجایی شهر منتقل شد.

منصور اسانلو که در تیر ماه سال ۱۳۸۶ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شده است، او از بیماری های قلبی و بینایی در رنج است.

تشکل های کارگری درایران و اتحادیه های بین المللی کارگری در جهان بارها خواستار اعطای مرخصی به آقای اسانلو برای درمان پزشکی و همچنین آزادی فوری او و سایر فعالان کارگر زندانی مانند ابراهیم مددی شده اند.

بند پنج زندان رجایی شهر به خاطر حضور زندانیان معتاد و مبتلا به بیماری های عفونی و مقاربتی «بند متادونی» خوانده می شود و آقای اسانلو بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در میان زندانیان معتاد به مواد مخدر و خطرناک تحمل حبس می نماید.

شایان ذکر است سید محمد روح الله هاشمی – فرزند مجتبی هاشمی – که به اتهام قتل برادر و همسر برادرش در زندان رجایی شهر محبوس است، به تحریک کرمانی رییس و معاونش فرجی، از مسئولان حفاظت زندان بر علیه منصور اسانلو اعلام شکایت کرده و پرونده جدیدی برای این فعال کارگری از سوی دادگاه انقلاب تشکیل شده است.

روح الله هاشمی پس از شکایت علیه اسانلو به سایر زندانیان اعلام داشت که با تهدید افراد مذکور دست به این اقدام زده است.

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید