خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  اعتراض سازمان های بین المللی کارگری به پرونده سازی برای اسانلو

اعتراض سازمان های بین المللی کارگری به پرونده سازی برای اسانلو

خبرگزاری هرانا – دیوید کاکرافت، دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل، در نامه ای به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، ضمن اعتراض به انتقال منصور اسانلو به بند انفرادی زندان رجایی شهر کرج، خواستار پایان اعمال فشارها بر رئیس زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه شد. او در نامه خود به محمود احمدی نژاد خواستار آن شد که خانواده منصور اسانلو، امکان ملاقات با این فعال کارگری زندانی را داشته باشند و در عین حال، بر لزوم آزادی آقای اسانلو و ابراهیم مددی معاون او تاکید کرد.

پیشتر، فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل در بیانیه ای به شدت از نحوه رفتار مقام های ایرانی با منصور اسانلو انتقاد کرده بود.

دیوید کاکراف در گفت و گو با « رادیو فردا» می گوید:« ما به طور فعال برای آزادی منصور اسانلو مبارزه می کنیم. آقای اسانلو چهره بسیار شناخته شده و محبوبی در اتحادیه های کارگری در جهان به حساب می آید و ما به هیچ وجه، اعتقادی به اتهام های وارد شده به او نداریم. »

دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل با اشاره به انتقال منصور اسانلو به بند انفرادی در زندان رجایی شهر می افزاید: «آقای اسانلو هیچ اقدامی انجان نداده است که بر اساس آن، چنین اقدامی در مورد او انجام گیرد.»

بازداشت منصور اسانلو در تیرماه سال ۱۳۸۶ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و صدور حکم پنج سال زندان علیه او اعتراض های گسترده ای را در ایران و جهان به دنبال داشته است. تظاهرات گسترده ای نیز در ده ها کشور جهان از سوی سازمان های بین المللی کارگری وحقوق بشری در همبستگی با آقای اسانلو و سایر فعالان کارگری در ایران برگزار شده است.

فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل در بیانیه خود از تظاهرات اتحادیه کارگران حمل و نقل اندونزی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا در روز هشتم ماه ژوئن خبر داده است.

آقای کاکرافت در این ارتباط اشاره می کند که در نظر است تظاهرات بیشتری در این مورد برگزار شود.

وی می گوید: «به دنبال سازماندهی تظاهراتی درجهان هستیم که نشان دهیم اعمال حکومت ایران زیر نظر جنبش کارگری در تمام کشورهای جهان قرار دارد و از حکومت ایران می خواهیم که فورا منصور اسانلو را آزاد کند.»

در این حال، بخشی از گزارش ها حاکیست که برای منصور اسانلو پرونده دیگری تشکیل شده و این موضوع، دلیل اصلی انتقال او به بند انفرادی در زندان رجایی شهر کرج است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید