خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  گزارش ماهانه نقض حقوق اقلیت های مذهبی / فروردین ماه ۸۹

گزارش ماهانه نقض حقوق اقلیت های مذهبی / فروردین ماه ۸۹

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می آید حداقل موارد نقض حقوق اقلیت های مذهبی در ایران در محدوده زمانی فروردین ماه سال ۸۹ است که توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گردآوری یا ثبت شده است :

بازداشت

بازداشت چند فعال اهل سنت در کرمانشاه: ماموران امنیتی در استان کرمانشاه به تازگی چند فعال اهل سنت را بازداشت و به مکانی نامعلوم انتقال دادند.

بازداشت یک شهروندی مسیحی در اصفهان: دانیال شهری، جوان مسیحی، به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مقدسات روز ۲۲ فروردین ماه در شهر اصفهان بازداشت شده است.

بازداشت و ضرب و شتم شبان یک کلیسای خانگی در کرج: روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه در ساعت ۱۶:۳۰، تعدادی از افراد لباس شخصی که خود را ماموران اداره اطلاعات معرفی کردند در یورش به یک کلیسای خانگی در کرج ضمن تهدید افراد حاضر در آن محل، شبان این جمع به نام “بهنام ایرانی” را مورد ضرب و شتم و ناسزا قرار داده و ضمن بازداشت، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

برگزاری دادگاه

برگزاری سومین جلسه محاکمه هفت بهایی پشت درهای بسته: سومین جلسه دادگاه هفت بهائی که از دو سال پیش در بازداشت به سر می برند، دیروز دوشنبه ۲۳ فروردین برگزار شد.

محاکمه وکلای دراویش گنابادی به اتهام نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی: جلسه رسیدگی به اتهام دو نفر از وکلای مدافع دراویش سلسلسه نعمت اللهی گنابادی روز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه به اتهام نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در دادگاه جزیره کیش برگزار می شود.

احضار به دادگاه

ابلاغ زمان برگزاری دادگاه دو شهروند مسیحی در تهران: زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده دو تن از نوکیشان مسیحی به نام های مریم رستم پور و مرضیه امیری زاده، به ایشان ابلاغ گردید.

دادگاه رهبران جامعه بهایی ایران دوشنبه برگزار می شود: سومین جلسه محاکمه هفت نفر از رهبران بهایی که قرار بود امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود، به روز دوشنبه ۲۳ فروردین موکول شد.

فردا؛ برگزاری سومین جلسه محاکمه مدیران جامعه بهایی: جامعه جهانی بهایی روز جمعه با صدور اطلاعیه‌ای از برگزاری سومین جلسه محاکمه هفت مدیر سابق جامعه بهاییان ایران در روز شنبه ۲۱ فروردین ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران خبر داده است.

تهدید و ارعاب

تهدید دراویش بهبهان برای تعطیلی محافل درویشی: اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان بهبهان، اکبر صفوت، از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی را  احضار و خواستار تعطیل شدن جلسات محافل درویشی در منزلش شد.

فشار بر دو شهروند بهایی برای گرفتن اعترافات تلویزیونی: ایقان شهیدی و سما نورانی، دو شهروند محروم از تحصیل بهایی در زندان اوین تحت فشار و بازجویی‌های طولانی‌مدت برای اخذ اعترافات تلویزیونی قرار دارند.

اعمال فشار بر شهروندان مسیحی در تبریز: اعمال فشار دستگاه امنیتی بر یکی از شهروندان مسیحی ترک زبان تبریز که پیشتر در ۱۶ اسفند ماه بازداشت شده بود ادامه دارد.

محاکمه

صدور حکم سی ماه حبس تعزیری برای سه زندانی اهل حق آذربایجانی در زندان یزد : سهند علی محمدی، بخشعلی محمدی و عباداله قاسم زاده شهروندان آذربایجانی و از پیروان اهل حق(گوران) در زندان یزد به سی ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید