خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۳۰ ساعت ۴:۴۹:۱۵

    خانه  > اعدام  >  عبدالمالک ریگی اعدام شد / ویدیویی منتشر نشده از وی

عبدالمالک ریگی اعدام شد / ویدیویی منتشر نشده از وی

خبرگزاری هرانا – دادستانی تهران از اعدام عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله که سازمانی سیاسی-نظامی و مخالف دولت ایران است خبر داد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، عبدالمالک (عبدالمجید) ریگی، ۲۷ ساله، موسس و رهبر گروهی سیاسی-نظامی موسوم به جنبش مقاومت مردمی ایران-جندالله که پس از چند سال فعالیت در یک روند مبهم به همراه یکی از همراهان خود در اسفندماه سال گذشته بازداشت شده بود، در روندی پرشتاب پس از آنکه با اتهامات زیادی منجمله محاربه از طریق مبارزه مسلحانه توسط یکی از شعبه های دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی توحیدی به اعدام از طریق آویختن از چوبه دار محکوم شده بود در سحرگاه روز جاری در زندان اوین اعدام شد.

 

آقای ریگی ایام بازداشت خود را در محلی نامعلوم سپری کرد و همچنین تلاش خانواده وی برای ملاقات یا انتخاب وکیل مدافع بی نتیجه ماند. دولت ایران قسمتهایی از آنچه که اعترافات تلویزیونی وی میخواند از رسانه تصویری خود پخش نمود اما گروه آقای ریگی ویدیویی دیگری که مدعی هستند دولت ایران آن را برای آنها به منظور بازگشت به روند گفتگو فرستاده در طی روزهای اخیر منتشر کردند ( این ویدیو در پی می آید) .

‎جنبش مقاومت مردمی ایران که در سال ۱۳۸۲ بنیان‌گذاری شد؛ هدف خود را تلاش برای تامین حقوق مذهبی و قومی بلوچ ها و اهل‌سنت در ایران اعلام، اما تاکید کرده است که «یک گروه جدایی‌طلب» نیست. با این حال این گروه مشی مسلحانه را برای مبارزه خود برگزید و تاکنون تعداد زیادی عملیات های مسلحانه نیز داشته که برجسته ترین اقدام مسلحانه این گروه ترور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران محسوب می شود‫.‬

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید