خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۰۳ ساعت ۱۱:۳۸:۴۹

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  محمد خاتمی ممنوع الخروج شد

محمد خاتمی ممنوع الخروج شد

خبرگزاری هرانا – از سفر سید محمد خاتمی، رئیس‌‌جمهوری سابق ایران به ژاپن جلوگیری به عمل آمده است.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به پارلمان‌نیوز، گفت:قرار بود امشب سیدمحمد خاتمی برای شرکت در اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع سلاح هسته‌ای عازم هیروشیمای ژاپن شود.

 

در این نشست علاوه بر بررسی ابعاد فاجعه آمیز حمله اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن، ضرورت نابودی تمامی سلاح‌های هسته‌ای و چگونگی همکاری جهانی در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

در حالی از سفر سیدمحمد خاتمی که با طرح ایده گفتگوی تمدن‌ها و استقبال وسیع جهانی از این ایده، اعتباری دوچندان برای جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل حاصل شد، جلوگیری به عمل آمده است که پیش از این برخی رسانه‌های خاص با فشار و جوسازی تلاش زائدالوصفی را با انتشار اخبار دروغین برای جلوگیری از خروج خاتمی برای دفاع از جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی به عمل آوردند.

این رسانه‌ها از یک سو مدعی جلوگیری از خروج سیدمحمد خاتمی از کشور شده بودند که اساسا خاتمی در آن زمان قصد خروج از کشور را نداشت و خبر ممنوع‌الخروج بودن او تکذیب شد و از سوی دیگر در روزهای آغازین سال در حالی که صدها فعال سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلب به دیدار نوروزی با وی رفته بودند، مدعی سفر خاتمی به یک کشور خارجی شدند و تاکید کردند که زمان برگشت او نامعلوم است و بدین ترتیب این جوسازی‌های رسانه‌ای برای جلوگیری از سفر خاتمی به نتیجه رسید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید