خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتراض کانون صنفی معلمان گیلان به محکومیت اسماعیل عبدی

اعتراض کانون صنفی معلمان گیلان به محکومیت اسماعیل عبدی

خبرگزاری هرانا ـ کانون صنفی معلمان گیلان، طی بیانیه ای به محکومیت «اسماعیل عبدی» عضو هیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران(تهران)، اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلم وکارگر، متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

معلمان آگاه ایران

چنان که می دانید کانون صنفی معلمان ایران از اوایل دهه ی ۸۰ برای ایجاد همبستگی و مفاهمه میان معلمان سراسر کشور با دولتمردان به جهت احقاق حقوق صنفی شما معلمان عزیز شکل گرفت.

تمام همت کانون در این سال ها رعایت مفاد حقوقی قوانین جاری کشور برای بیان خواسته های صنفی خود بوده است.اما متاسفانه پاسخ این مطالبه بر حق و قانونی در تمام این سال ها صدور احکام سنگین برای کنشگران صنفی مطالبه جو بوده که جز حق خواهی گناهی نداشته اند.

بی تردید باید کیفیت احوال و افعال معلمان یک جامعه را شناسه صعود و سقوط آن جامعه دانست. در پرتو این نگاه است که جامعه ی معلمان با پشتوانه ی منطق و خرد جمعی می پرسند،چگونه است معلمان مظلوم و محبوب و متفکران این دیار به جرم آموزش پرسشگری،بیداری و مسئولیت پذیری فرزندان این مرز و بوم ،باید سالیانی در بند باشند.

آن که امروز در بند شماست در غم فردای فرزند شماست. آخرین این احکام صدور ۶ سال محکومیت زندان توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای آقای اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران(تهران) بوده است.

چنان چه تمام گفته ها و نوشته های جناب عبدی نشان می دهد،او هدفی جز دفاع از وضعیت صنفی همکاران خود و ارتقای موقعیت آموزشی و معیشتی آن ها نداشته و برای دفاع از این مطالبات همواره مسالمت آمیزترین راه ها را برگزیده است.

ما معتقدیم صدور چنین حکمی نه تنها کمترین نشان و نشانه ای از عدالت در رأی صادره نیست، بلکه چنین احکامی اساسا عدالت قضایی دستگاه قضا را در حق کنشگران صنفی، به شدت دچار اما و اگرهای فراوان کرده و نارضایتی قشر عظیم معلمان ایران را به همراه دارد.

لذا ما ضمن اعتراض شدید به این حکم ناعادلانه، خواهان تجدید محاکمه ی ایشان در دادگاهی صالحه به معنی واقعی هستیم که اگر چنین دادگاهی شکل گیرد مسلما جناب عبدی و دیگر معلمان در بند ما آقایان بهشتی، بداقی، باغانی، هاشمی و… همگی تبرئه خواهند شد و قاضیان چنین احکام سنگین و ناعادلانه ای باید در پیشگاه حضرت حق و مردم عدالت جو و معلمان حق طلب این سرزمین عذرخواهی نمایند.

پرسش اینجاست که محکومیت ناعادلانه ی ۶ سال حبس برای آقای اسماعیل عبدی کنشگر صادق و پویای معلمان ایران، حبس ۷ بهار عمر از ۹ سال محکومیت بدون مرخصی رسول بداقی حتی برای لحظاتی که در تشییع جنازه ی مادرش حضور یابد و اکنون بعد ۲۵۲۰ روز زندان بی مرخصی در آستانه ی نابینایی قرار گرفته است، با کدام یک از معیارهای عدالت ورزی هم سویی دارد؟

باشد که اهالی قضا، وجدان خود را برای یک بار هم که شده مخاطب قرار داده و با ابطال چنین احکامی و آزادی معلمانی چون اسماعیل عبدی تلاشگر، رسول بداقی نستوه و مقاوم، علی اکبر باغانی باصلابت و بهشتی لنگرودی مدبر و حق جو و نیز علیرضا هاشمی متین زمینه ی آشتی با عدالت را فراهم آورند.

کانون صنفی معلمان گیلان

۹۴/۱۲/۱۵

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید