خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  ابراز نگرانی عمیق سندیکای شرکت واحد نسبت به وضعیت جسمانی وخیم رضا شهابی

ابراز نگرانی عمیق سندیکای شرکت واحد نسبت به وضعیت جسمانی وخیم رضا شهابی

خبرگزاری هرانا – سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه با انتشار بیانیه ای از نسبت به وخامت وضعیت جسمانی رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره این سندیکای کارگری ابراز نگرانی کرد. آقای شهابی علیرغم حال نامساعد جسمی و با گذشت ۲۹ روز از زمان بازداشت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، روز جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱، سندیکای کارگران شرکت واحد در بیانیه ای نسبت به وخامت وضعیت جسمانی رضا شهابی، فعال کارگری ابراز نگرانی کرد.

متن کامل این بیانیه عینا در ادامه می آید:

“امروز نوزدهم خرداد ماه خانواده رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکا با این کارگر دربند ملاقاتی کابینی داشتند.

آقای شهابی از شرایط وخیم جسمانی ابراز ناراحتی شدید داشتند بطوری که سمت چپ بدنشان بطور مرتب یا خواب میرود و یا گز گز میکند و سمت چپ صورتشان هم بی حس میشود. کمردرد و گردن درد هم از تبعات جراحی مهره های گردن و کمر در زندان قبلی ایشان است. حدود سه ماه پیش این کارگر زندانی به دلیل سنگ کلیه چند بار مورد عمل جراحی قرار گرفته است که مدارک پزشکی اش هم موجود است. با توجه به شرایط وخیم جسمانی ایشان بارها درخواست دکتر داشته اند، اما متاسفانه مسئولین ۲۰۹ گفته اند که در حال حاضر دکتر ندارند و سرشان شلوغ است و فقط به دادن داروهایش بسنده کرده اند.

رضا شهابی در ملاقات امروز اعلام داشته که دائما تحت بازجویی بسر میبرد و تا کنون ۱۸۰ برگه بازجویی تحویل داده است و بازجو دائما قصد دارد مسائلی که هیچ ارتباطی به ایشان ندارد را به این فعال سندیکایی مرتبط کند و با تحت فشار گذاشتن قصد دارد، شهابی علیه خودش دست به اقرار کذب بزند.

طبق گفته های شهابی به خانواده اش درملاقات بازجو با تهدید به ایشان گفته این جا قدرت مطلق من هستم و نه تنها آزاد نمیشوی بلکه از همین جا محکومیتی طولانی خواهی گرفت و مستقیم به زندان خواهی رفت و به هیچ عنوان به فکر قرار وثیقه و آزادی نباش و هرکاری هم میخواهی بکن.
این فعال سندیکایی تصمیم داشته بعد از پایان قرار بازداشت یک ماهه دست به اعتصاب غذا بزند و مصرف داروهایش را هم قطع کند که با درخواست های مکرر همسر و فرزندانش قرار شد فعلا به مصرف داروهایش ادامه دهد.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن نگرانی عمیق شرایط وخیم جسمانی آقای شهابی، به زندانبان و قوه قضائیه اعلام میدارد، عواقب هرگونه شرایط وخامت جسمانی این کارگر زندانی بعهده زندانبان و مسئولین قضایی است.

سندیکای کارگران شرکت واحد رسیدگی پزشکی به زندانیان را از وظایف زندانبان میداند و خواستار رسیدگی سریع و اورژانسی به وضعیت جسمانی شهابی و آزادی بی قید و شرط ایشان میباشد.”

گفتنی است، رضا شهابی روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد. این فعال کارگری پیش از این نیز به واسطه فعالیت های صنفی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

تا لحظه تنطیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای شهابی اطلاعی در دسترس نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید