خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ساعت ۲۲:۲۱:۵۳

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  سازمان آموزش بین الملل رد درخواست تجدیدنظر اسماعیل عبدی را محکوم کرد

سازمان آموزش بین الملل رد درخواست تجدیدنظر اسماعیل عبدی را محکوم کرد

خبرگزاری هرانا ـ سازمان آموزش بین الملل (EI) پس از رد تجدیدنظرخواهی اسماعیل عبدی، در بیانیه ای با تاکید بر «بی عدالتی» در اتهامات این فعال حقوق معلمان، «نقض پیمان های حقوق بشری» در روند قضایی پرونده وی را محکوم کرد. آموزش بین الملل یک کمپین اینترنتی در همبستگی با عبدی، با همکاری “لیبر ستارت” راه اندازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، سازمان آموزش بین الملل (EI) پس از رد تجدیدنظرخواهی اسماعیل عبدی، بیانیه جدیدی در ارتباط با وی منتشر کرده که درپی می آید.

اسماعیل عبدی رهبر اتحادیه معلمان ایران دوباره  با محکومیت کامل برای تمامی دورهء زندان شش ساله مواجه شده است.

اسماعیل عبدی، یکی از فعالان تشکل های صنفی معلمان تهران، شاهد رد تقاضای تجدید نظر پروندهء خویش در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور در ۴ فوریه بوده است.

این حکم دادگاه در تایید تصمیمات قضایی قبلی است و بنیانگر این است که عبدی بایستی برای ۶ سال به زندان برود (آغاز از نوامبر ۲۰۱۶).

عبدی همراه با سه فعال “اتحادیهء معلمان ایرانی” به ناحق در جولای ۲۰۱۵ بازداشت شده بودند, تا از حضور آنان در نشست کنگره جهانی “آموزش بین المللی” (EI) در اتاوا، کانادا ممانعت به عمل آید. وی نهایتا در ماه مه ۲۰۱۶ پس از اعتصاب غذایی ۱۶ روزه و فعالیت های گستردهء همبستگی بین المللی آزاد شد.

آموزش بین الملل تمامی اتهامات علیه عبدی را به بی عدالتانه و ناقص پیمانهای حقوق بشر میداند و محکوم می نماید, خصوصآ ادعای دادگاه مبنی بر” اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” را. آموزش بین الملل یک کمپین اینترنتی در همبستگی با عبدی, با همکاری “لیبر ستارت” راه اندازی کرده است.

سیاست های نئولیبرالی در ایران یک بحران برای سیستم آموزشی کشور و برای شرایط زندگی معلمان ایجاد کرده اند. خصوصی سازی و تجاری سازی آموزش به مبانی آموزش و پرورش عادلانه و آزاد در سراسر کشور آسیب رسانده است. بسیاری از دانش آموزان، به ویژه دختران، از خانواده های کم درآمد در مناطق روستایی و عشایری عملا از دسترسی به آموزش و پرورش محروم اند، بر اساس گزارشی بیش از ۳.۵ میلیون دانش آموز قادر به ادامهء تحصیل نیستند و در مدرسه حضوری ندارند و عملاً حضورشان در مدرسه ممنوع است.

علاوه بر این دستمزد معلمان غالباً زیر خط فقر هست. با این حال، معلمان ایرانی در مواجهه با شرایط موجود و بیعدالتی در سال های گذشته دست به تظاهرات سراسری و اعتراضات زده اند و خواستهء قوی خود را برای تغییرات سیستماتیک بیان کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید