خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide  >  سی و شش سازمان مدنی از کشورهای عضو شورا خواستند تا به دفاع از حقوق بشر در ایران پاسخ مثبت دهند

سی و شش سازمان مدنی از کشورهای عضو شورا خواستند تا به دفاع از حقوق بشر در ایران پاسخ مثبت دهند

خبرگزاری هرانا – همزمان با بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ۳۶ سازمان غیردولتی از کشورهای عضو شورا خواستند تا به تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد ایران رای مثبت بدهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران همزمان با بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ۳۶ سازمان غیردولتی مدافع حقوق بشر با انتشار نامه ای مشترک از کشورهای عضو شورا خواستند تا به تمدید ماموریت گزارشگر ویژه این سازمان در رابطه با ایران رای مثبت دهند.

در نامه مشترکی که به امضای نمایندگان سازمان های مدافع حقوق بشر از جمله عفوبین الملل، دیده بان حقوق بشر و نیز شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل رسیده است، امضا کنندگان خواستار توجه شورا به سابقه ایران در موضوع حقوق بشر و همچنین اهمیت فعالیت گزارشگر ویژه شدند، امضا کنندگان نظر اعضای شورا را به این نکته جلب کردند که چگونه فعالیت گزاشگر ویژه حقوق بشر در مورد ایران توانسته تاثیر مثبتی بگذارد و موجب فعالیت، امنیت و در بعضی موارد آزادی مدافعان حقوق بشر شود.

سی و شش سازمان امضا کننده این نامه تاکید کردند هر چند دولت ایران اجازه دسترسی و سفر آقای احمد شهید به ایران را نداده است با اینحال گزارشگر ویژه حقوق بشر در مورد ایران گزارشاتی معتبر، سازنده و با دقت بالا منتشر کرده است.

تمدید ماموریت گزارشگر ویژه که درخواست اصلی امضاکنندگان این نامه محسوب میشود به باور امضا کنندگان آن نشان میدهد که وضعیت حقوق بشر در ایران همچنان یک اولویت در سطح جهان و شورا باقی خواهد ماند.

برای مطالعه اصل نامه به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید.

36sazman

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید