خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  نامه استادان دانشگاه‌های بین‌المللی به روحانی و لاریجانی: به بی‌عدالتی در حق بهاره هدایت پایان دهید

نامه استادان دانشگاه‌های بین‌المللی به روحانی و لاریجانی: به بی‌عدالتی در حق بهاره هدایت پایان دهید

خبرگزاری هرانا ـ سی و یک تن از استادان دانشگاه های معتبر بین المللی در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رییس جمهور و صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه از آنان خواستند که به شرایط کابوس وار بهاره هدایت زندانی سیاسی و فعال دانشجویی پایان دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، در این نامه که به امضای استادانی همچون نوام چامسکی، حمید دباشی، محمود صدری، یرواند آبراهیمیان و غیره رسیده است، تاکید شده که زمان آن رسیده است که این بی عدالتی در حق این فعال دانشجویی و زندان سیاسی به پایان برسد و شرایط آزادی او فراهم شود تا به آغوش خانواده اش برگردد.

بی عدالتی که این استادان دانشگاه های بین المللی به آن اشاره دارند برمی گردد به ابلاغ دو سال حکم تعلیقی بهاره هدایت.

این حکم در حالی اعلام شد که ماده ۱۳۴ برای او اعمال شده و گمان ها بر این بود که او آزاد خواهد شد اما ابلاغ اجرای حکم تعلیق به این معنی بود که باید دو سال دیگر در زندان بماند.

حکم دو سال تعلیق بهاره هدایت متعلق به سال ۸۵ است که حال زمانی به اجرا درآمده است که این زندانی سیاسی و سبز پنج سال و نیم را در زندان گذرانده و انتظار بر این بود که آزاد شود.

اجرای این حکم دو ساله در این شرایط، اعتراض بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی را به دنبال داشت. این اعتراض ها توجه جهانی را نیز به دنبال داشت.

این استادان در نامه خود تاکید کرده اند که امیدواری ها بر این بود که اصلاحات اجتماعی در پرتو توافق هسته ای دنبال شود.

متن کامل این نامه را در زیر می خوانید:

ریاست جمهوری اسلامی ایران، جناب حسن روحانی

رئیس قوه قضائیه ایران، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی

عالیجنابان

ما تعدادی از اساتید دانشگاه های شاخص دنیا بدینوسیله نگرانی خود را از تمدید بازداشت بهاره هدایت، یکی از قابل احترام ترین فعالین دانشجویی ایران که شش سال اخیر را در زندان گذرانیده است، ابراز می نماییم.

در حالیکه وی می بایست بر اساس حکم اصلی در اوایل سال جاری آزاد می شد، این هفته به او ابلاغ شد که باید دو سال دیگر را در زندان سپری کند. از آنجا که طی مدت هفت سالی که از ازدواج او با امین احمدیان، دیگر فعال دانشجویی ایران می گذرد، آنها تنها یک سال در کنار هم بوده اند، ما این حکم را ظالمانه و غیرقابل قبول می دانیم.

ما بر اساس شواهد و گزارش ها امیدوار بودیم که ایران در سایه توافقات هسته ای، اصلاحات اجتماعی بیشتری را در دستور کار خود قرار دهد، اکنون زمان آن رسیده که به بی عدالتی که در حق بهاره هدایتی اعمال می شود پایان داده شده و شرایط کابوس وار بازداشت وی به اتمام برسد. ما مصرانه از شما خواستار ازادی او و بازگشتن وی نزد خانواده اش هستیم.

یرواند آبراهیمیان دانشگاه نیویورک، ترستن اکسون دانشگاه لوند سوئد، ناجه ال علی دانشگاه سواس، گلبرگ باشی دانشگاه پیس، عارف بیات دانشگاه ایلینوز، مهرزاد بروجردی دانشگاه سیراکوس، نوام چامسکی دانشگاه ام آی تی، جوآن کول دانشگاه میشیگان، حمید دباشی دانشگاه کلمبیا، دیک دیویس دانشگاه اوهایو، کاوه احسانی دانشگاه د پائول، فریده فرهی دانشگاه هاوایی، مارک گلسیروسکی دانشگاه تولان، دیوید هاروی دانشگاه نیویورک، نادر هاشمی دانشگاه دنور، حسین کمالی دانشگاه کلمبیا، احمد کریمی حکاکی دانشگاه مریلند، آرنگ کشاورزیان دانشگاه نیویورک، لاله خلیلی دانشگاه سواس، مهدی خرمی دانشگاه نیویورک، کامران متین، زیبا میرحسینی دانشگاه سواس، علی میرسپاسی دانشگاه نیویورک، کامران رستگار دانشگاه توفتس، روت روبیو مارین دانشگاه فلورانس، محمود صدری دانشگاه تگزاس، محمد سهیمی دانشگاه کارولینای جنوبی، آنابل سربرنی دانشگاه سواس، ریچارد تاپر دانشگاه سواس، پیمان وهاب زاده دانشگاه ویکتوریا، اتان زوکرمن دانشگاه ام آی تی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید