خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ساعت ۳:۲۴:۱۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  جای هنرمند زندان نیست؛ نامه ای از یوسف عمادی از زندان اوین به هنرمندان

جای هنرمند زندان نیست؛ نامه ای از یوسف عمادی از زندان اوین به هنرمندان

خبرگزاری هرانا – یوسف عمادی آهنگ ساز و نوازنده سه تار، نامه ای از زندان اوین در اعتراض به «پایمال شدن حقوق مؤلف و زندانی بودن هنرمند» نوشته و از هنرمندان خواسته است که به «توقیف آثار هنری» واکنش نشان داده و اینگونه از پایمال شدن حقوق مؤلف جلوگیری نموده و به آن اعتراض نمایند.

متن کامل این نامه را به نقل از هرانا در ادامه بخوانید؛

دوستان هنرمند من؛

اینجا زندان «اوین» است، جایی که دست هایمان، دستهایی که از کودکی تاکنون جز ساز هیچ نمی شناخت به زنجیر افکنده شد. جایی که سازهای ما جزء اندک آغوش ما جایی برای زیستن نداشت، دور از آغوشمان در همین کنار دست ما در محبس تنهای خویش به سر می برد.

جایی که آلبوم من و دوست و یار عزیزم مهدی رجبیان که حدود پنج سال مداوم به تحقیق و پژوهش و ضبط آن پرداختیم و کار نمودیم و به سختی پایان رساندیم و در حال انتشار بود و در حال پرواز، بی آن که اوج بگیرد بالهایش را شکستند و آن هم در حوالی همین جا در قفس تنهایی خویش افسرد و ماند …

جایی که حسین رجبیان فیلم ساز خوش آتیه مان پس از هفت ماه تلاش شبانه روزی هنگامی که سپیده، دم میزد و تا شامگاهان فیلم سینمایی «مثلث واژگون» را در شرایط سخت و بسیار دشوار در بیابانها و کویر می ساخت، بی آنکه بر پرده افکنده شود، نسخه اصلی فیلم او را هم در حوالی همین جا به سلول تنهایش کشاندند و دریچه اش را برای همیشه بستند و بستند …

آری دوستان هنرمند من، اینجا اوین است، و ما هیچ نگفتیم و ننمودیم جز این که از عقایدمان گفتیم. ما سه تن از آغاز با هم جهیدیم و به سوی آسمان پرواز نمودیم بی آنکه بدانیم کمی بالاتر از زمین دست غارتگر صیاد عقاید و افکار ما را آخر به صید خواهد کشاند …

بدین وسیله از تمامی هنرمندان خواستارم که به توقیف آثار هنری واکنش نشان داده و اینگونه از پایمال شدن حقوق مؤلف جلوگیری نموده و به آن اعتراض نمایند.

یوسف عمادی
۱۳۹۵/۱۰/۱۳
زندان اوین

لازم به یادآوری است یوسف عمادی به همراه مهدی رجبیان و حسین رجبیان در رابطه با فعالیت یک وب سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” در مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به بند دو الف بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شدند.

این سه زندانی نهایتا پس از تحمل دو ماه بازداشت در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

یوسف عمادی، مهدی و حسین رجبیان آذرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در مرحله بدوی هر کدام به تحمل شش سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند که این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی تقلیل یافت. این سه زندانی خردادماه ۹۵ جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.

گفته میشود این سه زندانی در مراحل مختلفی از پرونده از دسترسی به وکیل محروم بودند و در زمان دادرسی بر اینکه اعترافات تحت فشار از آنان اخذ شده است تاکید کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید