خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  نامه نمایندگان به روحانی برای لغو مصوبه انتقال آب به زاینده رود

نامه نمایندگان به روحانی برای لغو مصوبه انتقال آب به زاینده رود

خبرگزاری هرانا ـ اعضای مجمع نمایندگان استانهای خوزستان و چهار محال بختیاری در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه‌ی هیات دولت در خصوص انتقال آب به حوزه‌ی زاینده رود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، در نامه‌ی نمایندگان استان‌های خوزستان و چهار محال بختیاری خطاب به حسن روحانی آمده است:

«با احترام به استحضار می‌رساند با توجه به جلسه ۱۲ آبان ماه هیات وزیران مقرر شد که وزارت نیرو پس از ارزیابی اعتبار مورد نظر و تامین آن توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با اولویت نسبت به تکمیل و  اجرای طرح تونل سوم کوهرنگ و انتقال آب بهشت آباد به حوزه‌ی زاینده رود اقدام نمایند و حیث مساعدت و همکاری جدی بانک مرکزی با نظارت دقیق بر اعطای تسهیلات بانکی به طرح‌های جدید و استان اصفهان پرداخت تسهیلات را منوط به تامین سهمیه‌ی آب طرح‌ها توسط وزارت نیرو و تمام مصوبات این جلسه در طبقه بندی اطلاعات به عنوان محرمانه لحاظ شده است.

لحاظ کردن طبقه بندی اطلاعات به عنوان محرمانه حیث عدم آگاهی مردم و نمایندگان استان‌های خوزستان و چهار محال بختیاری بزرگترین خیانت به مردم عزیز و همیشه در صحنه می‌باشد. استان خوزستان و چهار محال بختیاری همواره رمز ایثار و شهادت بوده است و بنیان صنعت و تجارت، نفت و پتروشیمی، کشاورزی و غیره در خوزستان است، مردم این استان‌ها دین خود را به انقلاب و جنگ تحمیلی ادا کردند و شایسته است  که این همه خدمت استان خوزستان و چهار محال بختیاری توسط دولت نادیده گرفته نشود و با مصوبه محرمانه و ظالمانه هیات دولت به این مردم بزرگوار بیش از پیش جفا روا نشود.

انتقال آب علاوه بر این که غیر کارشناسی و غیر منطقی است، خیانت بزرگی به مردم ملوم دو استان خوزستان و چهار محال بختیاری خواهد بود و چالش های زیست محیطی و نابودی این استان‌ها را در بر خواهد داشت.

جناب آقای دکتر روحانی ما نمایندگان مردم استان خوزستان و چهارمحال بختیاری از حضرت عالی تقاضا داریم با دستور صریح لغو مصوبه  ظالمانه هیات دولت جلوی تخریب بیش از پیش این دو  استان محروم و تنش‌های اجتماعی ناشی از این تصمیم اشتباه را بگیرید.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید