خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  نامه مطهری به پورمحمدی درباره اعدام‌های سال شصت و هفت

نامه مطهری به پورمحمدی درباره اعدام‌های سال شصت و هفت

خبرگزاری هرانا ـ نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر دادگستری درباره اظهارات اخیر وی در خصوص فایل صوتی آیت الله منتظری بر لزوم ارائه توضیحاتی در زمینه شایعات مربوط به سال ۶۷ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصرایران، مصطفی پور محمدی دو روز پیش در اظهاراتی در همدان به انتشار فایل صوتی ایت الله منتظری درباره اعدام های دهه۶۰ واکنش نشان داده بود.

پور محمدی گفته بود: «برخی دنبال تطهیر دشمنان این ملت هستند».

مصطفی پور محمدی یکی از افرادی است که ظاهرا در جلسه آیت الله منتظری با برخی مقامات وقت قضایی و امنیتی کشور حضور داشته است.

علی مطهری به سخنان پور محمدی واکنش نشان داده و در قسمتی از نامه اش به این مقام قضایی گفته است: “متأسفانه این، مشکل کشور ماست که مسئولان به جای توضیح یک مسئله و پاسخ به سؤالی که برای برخی اذهان ایجاد شده است به مغالطه می‌پردازند و از عواطف انسانی و دینی و انقلابی مردم بهره‌برداری می‌کنند و هیچ گاه به سؤال مورد نظر پاسخ نمی‌دهند. در موضوع فایل صوتی مذکور همه مسئولانی که پاسخ دادند صرفا به همین نکته پرداختند و هیچ پاسخی به سؤال ندادند و در واقع توضیح واضحات دادند.”

وی همچنین در بخش دیگری از نامه تصریح کرده است: “محل بحث این است که آیا شایعاتی که درباره اتفاق سال ۶۷ درباره نحوه اجرای حکم امام گفته می‌شود صحت دارد یا خیر؟ جناب عالی که همراه آقایان رئیسی، نیّری و رازینی در متن این قضیه بودید باید ضمن توضیح ماجرا،  یا می‌فرمودید این شایعات به هیچ وجه صحت ندارد و یا می‌فرمودید ممکن است قصورهایی هم صورت گرفته باشد که در صورت اثبات از خانواده‌های آنها عذرخواهی و جبران خسارت خواهد شد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید