خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ ساعت ۱۷:۲۵:۴۲

    خانه  > زندانیان  >  بررسی اخذ اعترافات اجباری از زندانیان اهل سنت / عامر عالی

بررسی اخذ اعترافات اجباری از زندانیان اهل سنت / عامر عالی

خبرگزاری هرانا – چند روز پیش شبکه خبر حکومت جمهوری اسلامى ایران فیلمى از تعدادى از جوانان اهل سنت کردستان که در زندانهاى رجایى شهر و اوین هستند پخش کرد.

در این فیلم طبق عادت همیشگى حکومت ایران با روشهاى خود از این جوانان اعترافات بى اساس تلویزیونى گرفته است و با استفاده از تکنیک‌های رسانه‌ای اینگونه به مخاطب القا می‌کند که این داعیان و حافظان قرآن تمام مردم، اعم از شیعه و سنى را تکفیر می‌کنند و بر این باورند که هر کافرى را باید کشت.

در حالیکه این جوانان اهل علم و طلاب علم هستند و هرگز این وصله هاى ناشایست به آن‌ها نمی‌چسبد. به عنوان مثال در یکى از این اعترافات قطع و بریده شده یکى از جوانان به نام کاوه شریفى که به صورت ظالمانه برایش حکم اعدام صادر شده در یک قسمت از صحبت‌هایش می‌گوید «تمام مردم را کافر می‌دانند!!!» ((و نمی‌گوید می‌دانیم)) و بعد از مضمون صحبت‌هایش مشخص می‌شود که در مورد خوارج صحبت می‌کند و عدم مهارت قیچى به دستان شبکه خبر این اشتباه بزرگشان را فاش می‌سازد.

در قسمت دیگر یکى از این جوانان به نام لقمان امینى اعتراف می‌کند که من ماموستا شیخ الاسلام را بدون برنامه ریزى و به صورت فردى به قتل رسانده‌ام و همچنین کاوه شریفى دقیقا این حرف را تأیید می‌کند که لقمان امینى این کار را انجام داده است.

با فرض اینکه این جوانان بدون اجبار و بدون شکنجه هاى سیستماتیک روحى و جسمى و به صورت کاملا آزادانه و با طیب نفس این اعترافات پر از نقد و عدم هماهنگى را گفته‌اند و تمام این مطالب صحیح است باز هم این اعترافات ثابت می‌کند که سطح ظلم و جورى که در حق این جوانان شده است چقدر بالا و عمق فاجعه چه اندازه زیاد است.

زیرا اینجا یک فرد اعتراف می‌کند که من به صورت خودسر شخصى را کشته‌ام پس نتیجه این می‌شود یک نفر یک نفر را کشته و اعتراف می‌کند پس باید طبق قانون حکومت فقط یک نفر قصاص شود.

حالا سوال اینجاست که حدود یک سال پیش حکم ۶ نفر دیگر از جوانان اهل سنت بر اساس همین اتهام کشتن این دو ماموستاى اهل سنت صادر و اجرا شد آیا آن‌ها هم به اشتباه اعدام شدند؟

درحالیکه کشته شدن آن ماموستا‌ها بیشتر شبیه یک کار برنامه ریزى شده از طرف خود حکومت بود. زیرا به فاصله زمانى بسیار اندکى بعد از سفر خامنه اى به کردستان این قضیه رخ داد و پس از آن به صورت فله اى و به صورت حملات شبانه به خانه ماموستا‌ها و جوانان فعال و داعیان اهل سنت در کردستان صورت گرفت و تعداد زیادى از نخبگان اهل سنت در استانهاى سنی نشین دستگیر شدند.

اکنون آیا این ۶ نفر قاتل ماموستا برهان عالى و ماموستا محمد شیخ الاسلامى بودند یا لقمان امینى که مجبور شده جلوى تلوزیون اعتراف کند که من آن‌ها را کشته‌ام؟ هم اکنون حکم اعدام براى ۳۵ نفر دیگر صادر شده و اتهام تمام این افراد محاربه است لطف می‌فرمایید که اعترافات این افراد را هم روى آنتن بیاورید تا مردم ایران و اهل سنت به صدق ادعاهاى شما پى ببرند؟  و این را هم به مردم نشان دهید که از این محارب‌ها چند قبضه اسلحه گرفته‌اید لطفا با فیلم باشد یا اعتراف خود آن‌ها باشد که مردم شما را به دروغگویى متهم نکنند زیرا شما در این آزمایش زیاد موفق نیستید.

هم اکنون ۶ تن از زندانیان اهل سنت در زندان قزل حصار به اتهام قتل این دو ماموستا منتظر اجراى حکم ظالمانه اعدام خود هستند، جرمى که هرگز مرتکب آن نشده‌اند و اتهام خود را زمانى شنیده‌اند که ماه‌ها قبل از کشته شدن این دو بزرگوار در انفرادیهاى سنندج و همدان محبوس و زیر شکنجه جسمى و روحى بوده‌اند و به گفته خود زندانیان، مأموران اطلاعات و بازجوهاى جهنمى بار‌ها و بار‌ها تأکید کرده‌اند که ما شما را دستگیر کرده‌ایم و شما چون هیچ جرمى مرتکب نشده‌اید اگر تبرئه بشوید ما خودمان مورد بازخواست قرار می‌گیریم به همین خاطر شما باید این اتهامات را بپذیرید و ما هم به شما یک حکم اعدام صورى می‌دهیم و سپس که پرونده شما مختومه شد شما را آزاد می‌کنیم با این کار نه ما ضررى می‌کنیم و نه شما!!!!!!!! و با وجود اثبات برائت ده‌ها تن از این زندانیان ولى بازجوهاى جهنمى وزارت اطلاعات از آزادى آن‌ها ممانعت می‌کند.

اعترافات تلویزیونی هم که اخیرا پخش شده یکى دیگر از تلاشهاى وزارت اطلاعات براى به کرسى نشاندن حرفهاى خود و به احتمال بسیار زیاد براى گرفتن امتیازات جدید از حکومت جدید است که واقعا اثبات کرده علاقه و عطش بسیارى براى اجراى حکم اعدام دارد و اکثر اعدامهایى که در دوره جدید آقاى حسن روحانى رئیس جمهور نزدیک به اصلاح طلبان!!! از اهل سنت ایران و اقلیتهاى قومى کرد و بلوچ بوده است و این خود زنگ خطرى براى این دو ملت مظلوم و ستمدیده ایران است که حکومت جدید هم مثل دیگر حکومتهاى قبل از خود خون کرد و بلوچ و به طور کلى اهل سنت برایش اهمیتى ندارد.

عامر عالی

دوشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۲

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید