خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  با حکم دیوان عدالت اداری؛ عزیز قاسم زاده اخراج شد

با حکم دیوان عدالت اداری؛ عزیز قاسم زاده اخراج شد

خبرگزاری هرانا – حکم اخراج از کار عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان استان گیلان، توسط دیوان عدالت اداری تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، عزیز قاسم زاده اخراج شد.

بر اساس این گزارش، حکم اخراج آقای قاسم زاده توسط دیوان عدالت اداری تایید شده است.

این فعال صنفی مردادماه ۱۴۰۲، توسط توسط هیات رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان گیلان، در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام، به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده بود.

عزیز قاسم زاده در تاریخ ۲۶ خردادماه ۱۴۰۱، در ارتباط با برگزاری تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در رشت بازداشت شد. او نهایتا در تیر ماه همان سال با تودیع وثیقه آزاد شد.

این فعال صنفی در آبان ماه همان سال، توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب شهرستان رشت از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط دادگاه تجدیدنظر استان گیلان عینا تایید شد.

در بهمن ماه سال گذشته، او به همراه چند تن از فعالین صنفی معلمان‌ استان گیلان، توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت و برگزاری تجمعات صنفی و تمرد از دستور پلیس محاکمه شد. در نهایت وی در اسفندماه ۱۴۰۲، توسط شعبه مذکور به تحمل دو سال و یک روز حبس تعزیری و دو سال منع عضویت در احزاب، گروه ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

عزیز قاسم زاده مورخ نوزدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۲، جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شد.

اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، محکومیت او توسط شعبه ۱۸ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان از دو سال حبس به اتهام نشر اکاذیب، به یک سال حبس کاهش یافت. این محکومیت یک ساله در تاریخ هفدهم اسفند ۱۴۰۲ به پایان رسیده بود، اما صدور این حکم دادگاه تجدیدنظر و ابلاغ آن، با هفتاد و یک روز تاخیر صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید