خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک متهم توسط دادگاه کیفری استان تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. از سوی دیگر دو زندانی در زنجان و الیگودرز که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه‌ دار نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از ۲۶ شهریورماه سال گذشته به دنبال کشته شدن پسر جوانی به نام مجید در یکی از محله های قرچک ورامین آغاز شد. پس از مدتی یک متهم به نام احسان در این خصوص بازداشت شد.

احسان در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و پرونده اش به صدور کیفرخواست به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی برای متهم درخواست اعدام را مطرح کردند.

در ادامه متهم اظهار کرد: من و مقتول از قبل با هم اختلاف و درگیری داشتیم. یک سال قبل در خیابان با هم درگیر شدیم و او با چاقو ضربه ای به دستم زد و موتورم را با خودش برد. بعد از آن درگیری چند باری در فضای مجازی با هم کل کل کردیم اما با هم روبه رو نشدیم. چون در یک کمپ ترک اعتیاد کار می کردم آخرین بار همراه یک راننده به فیلستان رفتم تا یک معتاد را تحویل بگیرم و به کمپ ببریم. اما در میان راه مقتول را اتفاقی دیدم. از راننده خواستم توقف کند و سریع از ماشین پیاده شدم. من به سمت مجید رفتم و گفتم بالاخره با او روبه رو شدم. اما او سنگی را که در دست داشت به سمت پایم پرت کرد و رفت. من که از رفتار او عصبانی شده بودم از پشت سر با چاقو ضربه ای به او زدم و سوار ماشین شدم و فرار کردم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و احسان را به اعدام محکوم کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان

به گزارش میزان، یک زندانی در زنجان از اعدام رهایی یافت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان اظهار کرد: پس از تایید حکم اعدام برای یک متهم، با پیگیری و تلاش مستمر کارکنان شعبه اجرای احکام کیفری و مصلحین شورای حل اختلاف زنجان، در نهایت اولیای‌دم، رضایت خود را اعلام کردند.

بهروز عباسی در ادامه افزود: این زندانی که از سال ۱۳۹۸ در زندان بسر میبرد، از مجازات اعدام رهایی یافت.

یک زندانی در الیگودرز از اعدم رهایی یافت

به گزارش رکنا، یک زندانی در شهرستان الیگودرز با گذشت اولیای دم از مجازات مرگ رهایی یافت.

مهدی سرلک، دادستان الیگودرز در این خصوص توضیح داد: پنج سال پیش در یک درگیری طایفه‌ای، فردی به قتل رسید و یک متهم در این خصوص به اعدام محکوم شد. امروز با تلاش شورا‌های حل اختلاف دستگاه قضایی، ریش سفیدان و بزرگان طوایف و همچنین نیروی انتظامی شاهد گذشت خانواده مقتول و رهایی زندانی از طناب دار هستیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید