خانه  > slide, زندانیان  >  یاور فتح اللهی از زندان اوین آزاد شد

یاور فتح اللهی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – یاور فتح اللهی، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، روز شنبه شانزدهم تیرماه، از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یاور فتح اللهی یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، از زندان اوین آزاد شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای فتح اللهی در خصوص نحوه آزادی این زندانی به هرانا گفت که وی عصر روز شنبه شانزدهم تیرماه، به دنبال صدور بخشنامه «عفو» از زندان اوین آزاد شده است.

یاور فتح اللهی در تاریخ ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد. وی در تاریخ سوم مهرماه همان سال از بازداشتگاه یک.الف اطلاعات سپاه به زندان تهران بزرگ منتقل شد. در نهایت اوایل فروردین ماه ۱۴۰۲، به زندان اوین انتقال یافت.

جلسه بازپرسی این زندانی سیاسی در تاریخ هفتم آبان ماه ۱۴۰۱، در شعبه سوم دادسرای اوین برگزار شد.

آقای فتح اللهی در تاریخ سوم بهمن ماه ۱۴۰۲، توسط شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد از بابت اتهام تخریب اموال عمومی به هشت سال حبس، از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور به پنج سال حبس، از بابت اتهام تمرد از دستور ماموران به یک سال حبس و از بابت اتهام  اقدام علیه امنیت ملی به سه سال حبس، مجموعا به هفده سال حبس محکوم شد.

نهایتا در اسفندماه سال گذشته، میزان محکومیت آقای فتح اللهی در پی تسلیم به رای به ۸۰ ماه یعنی شش سال و هشت ماه حبس کاهش پیدا کرد.

یاور فتح‌اللهی، متولد ۵ فروردین ۱۳۷۳ و ساکن تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید