خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت چهار کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت چهار کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، دو کارگر در شهرهای کرمانشاه و مشهد دچار حادثه شدند. طی این حوادث، یک کارگر جان خود را از دست داد و کارگر دیگر مصدوم شد. علاوه بر این دو تن دیگر از چهار کارگر معدن شازند که در پی ریزش یکی از معادن این شهرستان زیر آوار محبوس مانده بودند، جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی در مشهد حین انجام کار دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، یک کارگر ساختمانی شصت و شش ساله حین انجام کار در خیابان هفت تیر مشهد بر اثر سقوط میله گرد از ارتفاع از ناحیه دو پا دچار مصدومیت شد.

این کارگر جهت سیر مراحل درمان به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

مرگ یک کارگر در کرمانشاه

به گزارش کردپا، یک کارگر در کرمانشاه حین انجام کار بر اثر برق گرفتگی دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه بیست و نهم خردادماه، یک کارگر با نام عدنان خسروی در شهرستان شاهو واقع در استان کرمانشاه حین انجام کار دچار برق گرفتگی شد.

کارگر مذکور که جهت سیر مراحل درمان به بیمارستانی در کرمانشاه منتقل شده بود، روز جاری بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

دو تن دیگر از چهار کارگر محبوس شده در زیر آوار یکی از معادن شازند، جان باختند

به گزارش ایلنا، در تاریخ بیست و هفتم خردادماه چهار معدنچی در پی ریزش یکی از معادن شازند واقع در این شهرستان در زیر آوار ماندند که پیکر بی جان دو تن از آنها پیدا شد.

این چهار راننده بیل مکانیکی و کمپرسی که در معدن شن و ماسه شماره ۵ شازند مشغول به کار بودند، بر اثر ریزش کوه جان دچار حادثه شدند.

هویت کارگرانی که پیکرهای آنها پیدا شد، محمد بوالحسنی شصت ویک ساله و ساکن روستای حک علیا و نصرت اله یارمحمدی ساکن روستای اکبر آباد و هویت کارگرانی که پیکرهای آنها تاکنون یافت نشده، آیت‌ الله رضایی ۷۵ ساله، پدر هشت فرزند و اهل روستای حک علیا و مجتبی نجفی پدر یک فرزند گزارش شده است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید