خانه  > slide, زندانیان  >  علی رضایی از زندان اوین آزاد شد

علی رضایی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه بیست و هفتم خردادماه، علی رضایی هاواستان زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۴۰۳، علی رضایی هاواستان از زندان اوین آزاد شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای رضایی پس از موافقت شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران با درخواست آزادی مشروط او، آزاد شده است.”

علی رضایی در تاریخ بیستم آذرماه ۱۴۰۱، در منزل شخصی خود در تهران ضمن ضبط برخی وسایل شخصی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان منتقل شد.

وی ابتدا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از بیست روز به زندان تهران بزرگ منتقل شد. او در تاریخ بیستم فروردین ۱۴۰۲، به همراه ده ها تن از زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ به اندرزگاه شش زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی نهایتا در تاریخ سی و یکم خرداد ۱۴۰۲، توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام اجتماع وتبانی به پنج سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود.

علی رضایی هاواستان، متولد ۱۳۶۲، مهندس رشته IT، استاد زبان ترکی استانبولی و مربی یوگا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید