خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت کاظم علی نژاد در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت کاظم علی نژاد در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کاظم علی نژاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، که از بیماری های قلبی و کلیوی رنج میبرد، از دسترسی به رسیدگی پزشکی محروم است. او علاوه بر این، از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده محروم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کاظم علی نژاد، زندانی سیاسی از حق برقراری تماس محروم شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای علی نژاد از تاریخ بیست و چهارم خردادماه، از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده‌اش محروم شده است. همچنین، وی که از بیماری های قلبی و کلیوی رنج میبرد، کماکان از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.”

به گفته این منبع مطلع، “وی در تاریخ مذکور با یکی از دوستان خود در خارج از زندان تماس داشت و پس از آن، امکان تماس از او سلب شد.”

این شهروند در اردیبهشت ماه سال جاری به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای علی نژاد علیرغم وخامت وضعیت پزشکی، کماکان از رسیدگی درمانی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

اواسط دی ماه سال ۱۴۰۲، آقای علینژاد در پرونده ای مشترک به همراه ده متهم سیاسی، توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام توهین به مقدسات به پنج سال حبس تعزیری، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به پنج سال حبس تعزیری و همچنین از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد. وی همچنین به مجازات های تکمیلی شامل دو سال منع اقامت در استان تهران و سایر استان‌های مجاور، دو سال منع عضویت در گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی و ضبط گوشی تلفن همراه محکوم شد.

جلسه بدوی دادگاه رسیدگی به اتهامات کاظم علی‌نژاد بارائلو در تاریخ چهارم دی ماه سال گذشته در شعبه مذکور برگزار شده بود.

کاظم علی‌نژاد بارائلو، پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید