خانه  > slide, زندانیان  >  بیش از ده ماه بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت پخشان عزیزی در زندان اوین

بیش از ده ماه بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت پخشان عزیزی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – پخشان عزیزی، متهم سیاسی علیرغم گذشت ۳۱۷ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پخشان عزیزی کماکان در بازداشت بسر میبرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، این متهم سیاسی علیرغم گذشت ۳۱۷ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین بسر میبرد. همچنین، با گذشت بیش از چهار ماه از ارجاع پرونده او به دادگاه انقلاب، تاکنون تنها یک جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده وی برگزار شده و همچنان در انتظار اعلام زمان جلسه دوم است.

پخشان عزیزی، اهل مهاباد در تاریخ سیزدهم مرداد ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

او مدت ها از حق دسترسی به وکیل و امکان ملاقات با خانواده خود محروم ماند و نهایتا پس از چهار ماه بازجویی به بند زنان این زندان انتقال یافت.

خانم عزیزی در بهمن ماه سال گذشته، در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امنیت اوین مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود و کیفرخواست پرونده وی به شعبه دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری ارجاع داده شده بود.

روز سه شنبه هشتم خردادماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

پخشان عزیزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و برخوردهای قضایی را داشته است. وی در تاریخ بیست و پنجم آبان‌ ١٣٨٨ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چهار ماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید