خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت ۵۳ کارگر انجامید

فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت ۵۳ کارگر انجامید

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، پنجاه و سه کارگر در شهرهای تهران، بندرعباس، طبس و مشهد دچار حادثه شدند. طی این حوادث، دو کارگر جان خود را از دست دادند و پنجاه و یک تن دیگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک کارگر ساختمانی در بندرعباس جان خود را از دست داد.

هویت وی، صیاد ربیعی، سی و هفت ساله، متاهل پدر یک فرزند و اهل فارس، توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “در ساعت هشت شب چهارشنبه شانزدهم خردادماه، آقای ربیعی که بر روی یک دیوار بتنی در مسکن ملی بندرعباس مشغول بکار بود، بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده است.”

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، علیرغم اطلاع رسانی کارگران به مرکز اورژانس، بین چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت طول کشیده است که عوامل و مسئولین اورژانس در محل حادثه حاضر شوند.

مصدومیت پنجاه کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، پنجاه کارگر شاغل در کارخانه لاستیک سازی در تهران دچار مصدومیت شدند.

رئیس اورژانس استان تهران در این خصوص گفت: حدود ساعت ۱۳:۲۹ روز جاری، در پی اعلام یک مورد آتش‌سوزی در یک کارخانه لاستیک‌ سازی در جاده شهریار، ده دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

اسماعیل توکلی در ادامه افزود: بر اثر وقوع این حادثه پنجاه کارگر دچار مصدومیت شدند. از این تعداد ۳۲ نفر به مرکز درمانی منتقل و الباقی در محل حادثه درمان شدند.

مرگ یک کارگر معدن زغالسنگ در طبس

به گزارش ایلنا، روز یکشنبه بیستم خردادماه، یک کارگر معدن زغال سنگ در طبس دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، یک کارگر معدن با هویت ملایی (نام نامشخص) حین انجام کار در معدن زغال سنگ ممرادکو واقع در شهرستان طبس دچار برق گرفتگی شد.

در این گزارش آمده است، کارگر مذکور که اهل روستای اسفندیار واقع در شهرستان طبس بوده حین انتقال به مرکز درمانی بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

یک کارگر ساختمانی در مشهد دچار مصدومیت شد

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در مشهد دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، یک کارگر ساختمانی حین انجام کار در محل گودبرداری واقع در خیابان کریمی مشهد، بر اثر سقوط از تیرآهن های نصب شده در محل کار، دچار مصدومیت شد.

پس از وقوع این حادثه، کارگر مذکور به دلیل شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید