خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فرزاد معظمی گودرزی در بند ۲۰۹ زندان اوین

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فرزاد معظمی گودرزی در بند ۲۰۹ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – فرزاد معظمی گودرزی، از بستگان رضا معظمی گودرزی، یکی از جان باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، علیرغم گذشت پنجاه و یک روز از زمان بازداشت، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد. آقای گودرزی همچنان از دسترسی به وکیل منتخب محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزاد معظمی گودرزی کماکان در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “رضا از زمان بازداشت همچنان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد. مسئولین مرتبط با پرونده تاکنون از تعیین وکیل منتخب آقای گودرزی جهت پیگیری پرونده اش ممانعت به عمل آورده اند. همچنین از تعیین و صدور قرار وثیقه جهت آزادی موقت او خودداری کرده اند.”

در تاریخ شازندهم اردیبهشت ماه، قرار بازداشت موقت آقای گودرزی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

آقای معظمی گودرزی در تاریخ شانزدهم فروردین ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در مقابل محل سکونتش واقع در بروجرد بازداشت شد. همچنین برخی لوازم شخصی از جمله تلفن همراه آقای گودرزی و خانواده اش، توسط ماموران ضبط شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند بازداشتی اطلاعی حاصل نشده است.

فرزاد معظمی گودرزی، از بستگان نزدیک رضا معظمی گودرزی، در تاریخ چهاردهم شهریور سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در بروجرد بازداشت و پس از مدتی با قرار تامین کیفری از زندان تیرچه بلوک این شهر آزاد شد.

گفتنی است، رضا معظمی گودرزی، متولد ۱ دی ۱۳۷۸ در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۸، در جریان اعتراضات سراسری بر اثر اصابت گلوله در شهریار جان باخت. پیکر او در بروجرد به خاک سپرده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید