خانه  > اندیشه و بیان  >  طرح “نور”؛ برخورد قضایی با گردانندگان ۱۷ صفحه مجازی در رباط کریم

طرح “نور”؛ برخورد قضایی با گردانندگان ۱۷ صفحه مجازی در رباط کریم

خبرگزاری هرانا – در راستای اجرای طرح “نور”، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رباط کریم از برخورد قضایی با گردانندگان ۱۷ صفحه مجازی به دلیل آنچه «انتشار تصاویر نامناسب و هنجارشکن» عنوان کرده است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، گردانندگان ۱۷ صفحه مجازی مورد برخورد قضایی قرار گرفتند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رباط کریم در این خصوص گفت: در اجرای طرح “نور” و رصد ماموران پلیس فتا در فضای مجازی، اطلاعاتی از فعالیت صفحاتی در خصوص انتشار تصاویر نامناسب و هنجارشکن بدست آمد و بررسی موضوع در دستور قرار گرفت.

تیمور کلانتری اظهار کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری ۲۲۰ مورد رصد و پایش تارنماهای مجرمانه در دستور کار قرار گرفت. از این میان ۱۷ صفحه اینستاگرامی با مجموع مخاطبان زیاد که اقدام به انتشار تصاویر نامناسب و هنجارشکن کرده بودند شناسائی شدند.

وی در ادامه افزود: ضمن برخورد قضایی با گردانندگان مذکور و پاکسازی این صفحات، از آنها تعهدات لازم به جهت عدم انتشار تصاویر هنجارشکنانه در فضای مجازی اخذ شده است. ‌

در این گزارش به هویت افراد و جزئیات بیشتر در این رابطه اشاره ای نشده است.

پلیس ایران از اجرای طرح موسوم به «نور» برای برخورد با زنان با پوشش اختیاری از تاریخ ۲۵ فروردین ماه خبر داد. از زمان آغاز این طرح که با نیت اعمال فشار مضاعف برای تحمیل حجاب اجباری به شهروندان اجرا شد، گزارشات متعددی از برخورد خشونت‌آمیز و بازداشت زنان، پلمب اماکن و احضار شهروندان بر سر حجاب منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید