خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار منجر به جانباختن دو کارگر شد

فقدان ایمنی کار منجر به جانباختن دو کارگر شد

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، دو کارگر در شهرهای مشهد و چابهار حین انجام کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امرو جمعه چهارم خرداد ۱۴۰۳، یک پاکبان در حین انجام کار جان خود را از دست داد.

هویت وی محسن عبداللهی، سی و هفت ساله گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، صبح امروز یک دستگاه خودرو ام‌ وی‌ ام ۳۱۵ با ورود به پیاده‌ رو با سرعت بالا با این پاکبان حین انجام وظیفه، در تقاطع بولوارهای احمدآباد و کلاهدوز در شهر مشهد برخورد کرد.

این پاکبان به بیمارستان منتقل شد و با وجود انجام تمام اقدامات درمانی، ساعاتی بعد جان باخت.

جانباختن یک کارگر در چابهار

به گزارش حال وش، روز چهارشنبه دوم خرداد ۱۴۰۳، یک کارگر در اثر فقدان ایمنی کار و ریزش دیواره گودال حفر شده توسط اداره آب و فاضلاب چابهار در محله کورسر نزدیک فلکه مادر، جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این حادثه صبح روز چهارشنبه رخ داد و پس از چند ساعت تلاش کارگران دیگر و نیروهای آتش‌نشانی، پیکر بی‌جان این کارگر از زیر آوار بیرون کشیده شد. او اصالتاً اهل زاهدان بوده و در اداره آب و فاضلاب چابهار مشغول به کار بوده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: این کارگر در حال کار در گودال فاضلاب شهری بود که به دلیل ایمن نبودن محل کار، دیواره گودال ریزش کرد و حجم عظیمی از خاک بر روی او فروریخت. تلاش برای نجات وی ساعت ها به طول انجامید، اما متأسفانه او جان خود را از دست داد.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید