خانه  > اعدام  >  جرایم مواد مخدر؛ سه زندانی در زندان مشگین شهر اعدام شدند

جرایم مواد مخدر؛ سه زندانی در زندان مشگین شهر اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه، حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مشگین شهر اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۴۰۳، سه زندانی در زندان مشگین شهر اعدام شدند.

هویت آنها، فردین موسی‌ زاده، پدر دو فرزند، چهل ساله، اهل مشگین شهر، مهدی خادم، بیست و هفت ساله، اهل روستای پریخان مشگین شهر و هاتف شعبانی، سی ساله گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: آقای موسی‌ زاده حدود پنج سال پیش و آقایان خادم و شعبانی نیز از سه سال پیش در پرونده‌های جداگانه از بات اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید