خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد

یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان تبریز اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد.

بر اساس این گزارش، در فروردین ماه ۱۴۰۰، قتل مرد جوانی به نام “فرشاد” در منزلش در تبریز به پلیس گزارش شد. بازپرس ویژه قتل، پس از تحقیقات، همسر مقتول را به همراه دو نفر دیگر بازداشت و تحت بازجویی قرار داد.

مهناز همسر مقتول که طراح این قتل بود اظهار داشت که با همسرم اختلاف داشتم و حتی از همان دوران نامزدی ام قصد طلاق داشتم اما نشد تا اینکه دو کارگرم را راضی به قتل فرشاد کردم و ناصر دست به این قتل زد.

پس از اعترافات متهمین، کیفرخواست آنها صادر و جهت صدور حکم به شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی ارسال شد.

در نهایت پس از برگزاری چند جلسه دادگاه، ناصر، بیست و هشت ساله، متهم ردیف اول، از بابت اتهام قتل عمدی به اعدام محکوم شد. آیدین، متهم ردیف دوم، از بابت اتهام معاونت در قتل عمد با لحاظ این موضوع که سن وی در زمان ارتکاب بزه کمتر از هجده سال بوده است، به پنج سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت با احتساب ایام بازداشت قبلی و مهناز، متهم ردیف سوم، از بابت اتهام معاونت در قتل عمدی به تحمل هفده سال و شش ماه و یک روز حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و از بابت اتهام سرقت تعزیری به تحمل بیست و یک ماه و یک روز حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری و رد ۹ هزار و ۸۰۰ دلار به اولیای دم محکوم شد.

نهایتا سحرگاه امروز، حکم اعدام متهم ردیف اول این پرونده در زندان تبریز به اجرا درآمد.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید