خانه  > slide, اعدام  >  زندان قزلحصار کرج؛ دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند

زندان قزلحصار کرج؛ دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، دو زندانی در زندان قزلحصار کرج که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، دو زندانی در زندان قزلحصار کرج به سلول انفرادی منتقل شدند.

انتقال این زندانیان که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم آنها صورت گرفته است.

جزئیات بیشتر در این رابطه اعم از هویت این زندانیان توسط هرانا در دست بررسی است.

روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه، دو زندانی نیز دیگر در زندان قزلحصار کرج که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند. با احتساب این افراد، چهار زندانی در زندان قزلحضار در انتظار اجرای حکم اعدام خود، در سلولهای انفرادی بسر میبرند.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید