خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای سه متهم به تجاوز در تهران/ رهایی یک زندانی از چوبه دار

صدور حکم اعدام برای سه متهم به تجاوز در تهران/ رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – سه مرد جوان به اتهام تجاوز به دو دختر نوجوان توسط شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند. همچنین، یک زندانی در زندان ارومیه که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در پی رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، سه مرد جوان به اتهام تجاوز به دو دختر نوجوان به اعدام محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، شکایت از متهمان از سوی دختری جوان به نام آیناز به مأموران داده شد. او گفت: “مدتی قبل در راه مدرسه با پسر جوانی به نام راستین آشنا شدم. او به من ابراز علاقه کرد و یک روز خواست برای تفریح بیرون برویم. من هم پذیرفتم و همراه دوست صمیمی‌ام درسا به ملاقات راستین رفتیم. آن روز راستین همراه برادرش بزرگش به نام متین که ۲۰سال دارد و پسرعمویش پدرام و یکی از دوستانش به نام آریا دنبالم آمده بود. ما با هم سوار ماشین شدیم و به سمت ورامین رفتیم. آنها به بهانه تفریح من و دوستم را به بیابان‌های حاشیه ورامین بردند و آزارمان دادند.”

با توجه به شکایت مطرح‌ شده مأموران متهمان را شناسایی و بازداشت کردند. پس از ارسال پرونده به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران تحقیقات آغاز شد.

دختر شاکی گفت: متهمان در بیابان‌های ورامین من را به شدت کتک زده و مورد تجاوز قرار دادند. آنها به خواهش‌های من هم توجهی نکردند. در ادامه درسا، دیگر دختر آزاردیده، به قضات گفت: این پسران به ما تجاوز و وضعیتی را درست کردند که من اصلاً نتوانستم به زندگی عادی برگردم و حتی به خودکشی فکر کردم. من آن شب نمی‌خواستم به خانه بروم و زندگی‌ام سیاه شده بود.

متهمان اتهام تجاوز به عنف را گردن نگرفتند و مدعی شدند با میل دختران نوجوان با آنها رابطه برقرار کردند.

آریا ۱۷ ساله که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود نیز اتهامش را نپذیرفت و مدعی شد دختران نوجوان را آزار نداده است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده و اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی دو برادر و پسرعمویشان را به اعدام محکوم کردند. همچنین آریا که زیر ۱۸ سال سن دارد به ۵ سال زندان محکوم شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در ارومیه

به گزارش میزان، یک زندانی در ارومیه از اعدام رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این خصوص گفت: “فردی مرتکب قتل شده بود که پرونده وی پس از رسیدگی به حکم اعدام منتهی شد و در آستانه اجرا قرار داشت.”

ناصر عتباتی افزود: “به منظور تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم چندین جلسه سازش در شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف مستقر در زندان ارومیه برگزار شد که خوشبختانه این تلاش‌ها منجر به نتیجه شد و با گذشت اولیای دم، محکوم فرصت دوباره زندگی یافت.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید