خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت هفت کارگر انجامید

فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت هفت کارگر انجامید

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، هفت کارگر در تهران، کرج، همدان، قشم و مشهد حین کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث، سه کارگر جان خود را از دست دادند و چهار تن دیگر از جمله یک آتش نشان مصدوم شدند. همچنین در فروردین ماه، سه کارگر در مشهد طی حوادثی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری آنلاین، امروز دوشنبه سوم اردیبهشت ۱۴۰۳، یک آتش نشان در تهران دچار حادثه شد.

سخنگوی سازمان‌ آتش‌نشانی در خصوص این حادثه توضیح داد: ظهر امروز در یک کارگاه آهنگری در خیابان پامنار محدوده بازار تهران آتش‌سوزی صورت گرفت.

به گفته جلال ملکی: در عملیات اطفا حریق، یک آتش نشان از ناحیه پا دچار مصدومیت شده است.

مرگ یک کارگر در همدان

به گزارش رکنا، روز جاری، یک کارگر در همدان حین کار دچار حادثه شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان گفت: در پی اعلام مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی همدان مبنی بر سقوط دستگاه کارتن‌سازی روی فردی حدودا پنجاه و پنج ساله در علی‌آباد فرهنگیان شهر همدان در ساعت یک بامداد امروز، یک گروه عملیاتی از ایستگاه غدیر به محل حادثه اعزام شدند.

صادق پورسینا در ادامه افزود: آتش‌نشانان در بررسی‌های اولیه متوجه شدند فردی در حال تعمیر یک دستگاه کارتن‌سازی بود که بر اثر سقوط قسمتی از دستگاه روی او، زیر دستگاه محبوس شده است. نیروهای آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات تخصصی فرد محبوس‌ شده را از زیر دستگاه رها کردند، اما به علت شدت فشار وارده، این کارگر قبل از انتقال به بیمارستان جان باخت.

مرگ یک کارگر در کرج

به گزارش ایلنا، روز گذشته، یکی از کارگران شاغل در اداره جهاد کشاورزی استان البرز به دلیل ریزش آوار ساختمان جان خود را از دست داد.

این کارگر که در حال تخریب بخشی از ساختمان مسکونی در روستای کلوان در توابع کرج بود، در اثر ریزش سازه‌ های فلزی سقف خانه، جان خود را از دست میدهد.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، روز گذشته دو کارگر در تهران دچار حادثه شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این خصوص گفت: یک مورد حادثه تخریب دیواره‌ های یک فضای گودبرداری شده در خیابان قزوین، خیابان سبحانی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

در محل حادثه آتش نشانان مشاهده کردند که در قطعه زمینی به وسعت هزار متر که حدود ۴ متر هم گودبرداری شده بود از سمت دیواره‌های غربی به یک باره تخریب می‌شود و دو کارگر که در این جا بودند در زیر آوار گرفتار شدند.

در نهایت آتش نشانان موفق شدند یک کارگر حدودا پنجاه ساله، تبعه کشور افغانستان را زنده از زیر آوار نجات دهند. در این حادثه، کارگر دیگر که بیست و پنج سال سن داشت، جان خود را از دست داد.

مصدومیت یک کارگر در قشم

به گزارش رکنا، در تاریخ سی و یکم فروردین ماه، کارگر یک ساختمان مسکونی در شهرک گلستان قشم از طبقه چهارم سقوط کرد.

این حادثه منجر به مصدومیت کارگر شد.

مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش رکنا، روز شنبه یک اردیبهشت، یک کارگر در مشهد دچار حادثه شد.

در این حادثه که در بلوار شهید صارمی مشهد رخ داد، یک کارگر میان‌سال هنگام کار در ساختمانی نیمه‌کاره به دلایلی نامعلوم درون چاله آسانسور این ساختمان سقوط کرد و مصدوم شد.

مرگ سه کارگر در مشهد در فروردین ماه

به گزارش شهرآرا نیوز، در فرودین ۱۴۰۳، سه کارگر در مشهد طی حوادثی جان خود را از دست دادند.

در تاریخ نوزدهم فروردین ماه، یک کارگر بیست و هشت ساله، به دلایل نامعلوم درون چاله آسانسور یک ساختمان در حال ساخت سقوط و جان خود را از دست داد.

سه روز بعد، یک کارگر چهل و هفت ساله، حین جوشکاری اسکلت یک ساختمان، از ارتفاع سقوط و جان خود را از دست میدهد.

بر اساس گزارش دیگری، یک کارگر سی و دو ساله، هنگام خاک‌برداری دیواره استخر یک باغ در روستای ده‌غیبی، به دلیل فروریختن دیواره استخر، زیر آوار گرفتار میشود. این حادثه در نهایت منجر به جانباختن کارگر مذکور شده است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید