خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مینا خواجوی، نوکیش مسیحی ۶۰ ساله در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت مینا خواجوی، نوکیش مسیحی ۶۰ ساله در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مینا خواجوی قمی، نوکیش مسیحی ۶۰ ساله دوران محکومیت خود را در زندان اوین بسر میبرد. این نوکیش مسیحی به دلیل کهولت سن با مشکلات جسمانی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مینا خواجوی قمی، نوکیش مسیحی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این نوکیش مسیحی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم خواجوی به دلیل کهولت سن توانایی تحمل حبس را ندارد. او از دردهای کمر و زانو رنج می‌برد و دردهای مفصلی نیز باعث شده که به سختی بتواند راه برود. این نوکیش مسیحی علیرغم نیاز به مراقبت‌های پزشکی تخصصی، از درمان محروم مانده است.”

مینا خواجوی قمی، نوکیش مسیحی در تیرماه سال ۱۳۹۹ بازداشت و در همان ماه با تودیع وثیقه آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی به همراه چند شهروند مسیحی دیگر در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

نهایتا در خردادماه ۱۴۰۱، وی توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهاماتی از جمله اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری و تشکیل کلیسای خانگی مجموعا به شش سال حبس محکوم شد.

این نوکیش مسیحی، در اواسط دی ماه ۱۴۰۲، با دریافت ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس خود احضار شده بود.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، خانم خواجوی در تاریخ هجدهم دی ماه سال گذشته پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس به بند زنان زندان اوین منتقل شد. همچنین وی مدتی در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین مورد بازجویی قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید