خانه  > کودکان  >  طی پنج سال اخیر؛ بیش از ۱۹۰ کودک در ایران دست به خودکشی زدند

طی پنج سال اخیر؛ بیش از ۱۹۰ کودک در ایران دست به خودکشی زدند

خبرگزاری هرانا – در پنج سال گذشته، دستکم ۱۹۶ کودک در ایران اقدام به خودکشی کرده‌اند، به طوری که به صورت میانگین در هر ۹ روز یک مورد خودکشی کودک رخ داده و بیش از ۶۶ درصد از این اقدامات مربوط دختران بوده است. مواردی از قبیل اختلافات خانوادگی، ازدواج اجباری، فقر، افسردگی و مشکلات تحصیلی به عنوان دلایل اصلی این اقدامات گزارش شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، در پنج سال گذشته بیش از ۱۹۰ کودک در ایران دست به خودکشی زدند.

بر اساس این گزارش، استان‌ های تهران، خوزستان و خراسان رضوی بالاترین تعداد موارد خودکشی کودکان را در این بازه زمانی تجربه کرده اند.

عوامل مختلفی از جمله اختلافات خانوادگی، ازدواج اجباری، فقر، افسردگی و مشکلات تحصیلی به عنوان دلایل اصلی این اقدامات گزارش شده اند. همچنین اشاره شده است که بیش از ۶۶ درصد از این اقدامات توسط کودکان دختر صورت گرفته است.

خودکشی‌ های صورت گرفته از طریق اقداماتی همچون سقوط از ارتفاع، حلق‌آویز کردن، مصرف بیش از حد دارو، مواد مخدر و سایر روش های رایج به وقوع پیوسته اند.

خودکشی کودکان مسئله‌ای است که در ایران نگرانی‌های جدی به وجود آورده است. کنوانسیون حقوق کودک که ایران نیز عضو آن است، بر حق حیات و بقا  کودکان تاکید دارد. برخورد با این بحران نیازمند توجه جدی به حقوق کودکان و ارائه راه‌حل‌های عملی برای مقابله با عوامل استرس‌زا و حمایت‌های روانی-اجتماعی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید