خانه  > کارگران  >  در سال ۱۴۰۲؛ مرگ و مصدومیت بیش از هزار کارگر در مازندران

در سال ۱۴۰۲؛ مرگ و مصدومیت بیش از هزار کارگر در مازندران

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ و مصدومیت بیش از هزار کارگر در این استان خبر داد. به گفته وی از این میان ۱۳۷ کارگر جان خود را از دست داده و ۸۷۱ کارگر نیز مصدوم شدند. تعداد کارگرانی که جان باختند، نسبت به سال گذشته افزایش بیست درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران توضیحاتی در خصوص مرگ و مصدومیت کارگران در سال گذشته ارایه داد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در این خصوص گفت: در سال گذشته ۱۳۷ کارگر (۱۳۵ نفر مرد و دو زن) بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش بیست درصدی داشته است.

علی عباسی در ادامه افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان در پی حوادث ناشی از کار ۸۷۱ کارگر نیز مصدوم شدند که ۸۱۰ نفر مرد و ۶۱ نفر زن بودند.

عباسی ضمن بیان اینکه کارگران با سنین چهل و یک تا پنجاه سال با سی و چهار مورد بیشترین فوتی و بیش از شصت و یک سال با هشت فوتی کمترین آمار را داشتند در ادامه اظهار کرد: شهرستان ساری با هجده، آمل شانزده و نور با سیزده کارگر بیشترین فوتی و شهرستان‌ های جویبار و نکا هر کدام با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

به گفته این مقام مسئول، عمده دلایل فوت کارگران در حوادث کار مربوط به سقوط از ارتفاع با شصت و سه نفر که با افزایش نوزده درصدی همراه بوده و برق گرفتگی با سی و چهار مورد که افزایش سی و یک درصدی داشته است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید