خانه  > slide, زندانیان  >  زندان لاکان رشت؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی شریفه محمدی

زندان لاکان رشت؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی شریفه محمدی

خبرگزاری هرانا – شریفه محمدی، فعال کارگری ساکن رشت، علیرغم گذشت ۱۲۸ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان این شهر بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شریفه محمدی کماکان در بازداشت بسر میبرد.

با وجود اینکه تحقیقات پرونده او به پایان رسیده، اما بازپرس پرونده قرار بازداشت او را تمدید کرده است.

شریفه محمدی در تاریخ چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲، توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت شد. خانم محمدی در تاریخ نهم دی ماه همان سال از زندان لاکان رشت به زندان سنندج منتقل شد. وی نهایتا پس از مدتی به این زندان بازگردانده شد.

یک منبع نزدیک به خانواده محمدی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت که وی پس از انتقال به زندان سنندج، مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

مقامات قضایی و امنیتی به خانواده شریفه محمدی اطمینان داده‌اند که وی در سلامت کامل به سر می‌برد و هیچ مشکلی برای او پیش نیامده است. با این حال، خانواده او از شرایط دشواری که وی در بازداشت با آن مواجه بوده ابراز نگرانی کرده‌اند. از جمله موارد آسیب به چشم و صورت او، عفونت شدید در انگشت پا و محرومیت از حق تماس با خانواده گزارش شده است.

همچنین یکی از نزدیکان این شهروند اعلام کرده که فشارهای مقامات زندان بر شریفه محمدی برای استفاده از چادر به عنوان پوشش اجباری افزایش یافته است، در حالی که وی ترجیح می‌دهد از روپوش کاری خود استفاده کند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این فعال کارگری اطلاعی حاصل نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید