خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت وحید سرخ گل در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت وحید سرخ گل در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – وحید سرخ گل، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین علیرغم حال نامناسب جسمانی، از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید سرخ گل از رسیدگی مناسب پزشکی در زندان اوین محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای سرخ گل مدتی است که از سردردهای شدید، اختلالات بینایی و مشکلات شنوایی رنج میبرد. او روز پنجشنبه هفته گذشته دچار بی هوشی و خونریزی از ناحیه گوش شد. علیرغم وخامت حال این زندانی، وی با کارشکنی مسئولان زندان از رسیدگی پزشکی مکفی و اعزام به بیمارستان محروم ماند.”

وحید سرخ گل، شهروند اهل کرمانشاه در تاریخ هجدهم مردادماه سال گذشته، پس از حضور در دادسرای عمومی و انقلاب این شهر بازداشت و در تاریخ هفتم شهریورماه به زندان اوین منتقل شد.

در آذرماه سال ۱۴۰۲، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای سرخ گل در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد.

وی چندی بعد از بابت اتهامات توهین به مقدسات، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشویق مردم به درگیری و خونریزی مجموعا به شانزده سال حبس محکوم شد. اخیرا حکم صادره علیه او توسط دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده است.

هرانا پیشتر در گزارشی به شرح آخرین وضعیت آقای سرخ گل در زندان اوین پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید