خانه  > اعدام  >  دو متهم به اعدام محکوم شدند/ رهایی یک زندانی از چوبه دار

دو متهم به اعدام محکوم شدند/ رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – دو متهم در دو پرونده مجزا از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم و حکم یکی از آنها در دیوان عالی کشور تایید شد. از سوی دیگر یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۴۰۱، مردی جوان با نام بهنام به دلیل تصادف با ماشین به بیمارستان منتقل شد که به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. پس از تحقیقات صورت گرفته توسط پلیس و بازجویی از شاهدان محل حادثه مشخص شد، راننده یک نیسان که پلاک خودرو را پوشانده ‌بود بهنام را زیر گرفته و از محل حادثه متواری شده است.

در پی تحقیقات پلیس مشخص شد که بهنام با همسر موقت دخترخاله‌ خود درگیری داشته است. ماموران پلیس که به این موضوع شک کرده بودند متهم را با نام بهرام بازداشت کردند.

متهم پس از بازداشت ضمن اعتراف به قتل گفت: زیبا را صیغه کرده‌ بودم و با هم زندگی می‌کردیم تا اینکه متوجه شدم با پسرخاله‌اش اختلاف پیدا کرده ‌است. این اختلاف ناموسی بود و او به همسرم تهمت زده‌ بود. همسرم از من خواست تا او را از زندگیمان حذف کنم. به همین دلیل عمدی با ماشین به او زدم و او را کشتم.

نهایتا متهم توسط شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شد.

صدور حکم اعدام برای یک متهم

به گزارش رکنا، برای یک زندانی در تهران حکم اعدام صادر شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از بیست و ششم شهریور سال گذشته به دنبال کشته شدن پسر جوانی به نام مجید در یکی از محله های قرچک ورامین آغاز شد.

پس از بررسی های به عمل آمده، متهم به نام احسان بازداشت و کیفرخواست پرونده اش به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

نهایتا متهم که پیشتر در یک کمپ ترک اعتیاد مشغول به کار بود، با حکم دادگاه مذکور از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

به گزارش همشهری آنلاین، یک زندانی در تهران از چوبه دار نجات یافت.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۹۶، یک متهم از بابت اتهام قتل یک جوان بیست و دو ساله بازداشت و پس از چندی توسط دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شد.

نهایتا با تلاش قاضی پرونده و برگزاری سه جلسه صلح و سازش و در پی کسب رضایت اولیای دم این زندانی از اعدام رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید