خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت نسرین جوادی در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت نسرین جوادی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – نسرین جوادی (اعظم خضری جوادی)، فعال کارگری محبوس در زندان اوین، علیرغم حال نامساعد جسمی از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسرین جوادی (اعظم خضری جوادی)، فعال کارگری از رسیدگی پزشکی مناسب در زندان اوین محروم مانده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال کارگری ضمن تایید این خبر، به هرانا گفت: “خانم جوادی ۶۷ ساله از بیماری های متعددی از جمله پوکی استخوان شدید رنج میبرد. وی به علت عدم جذب کلسیم نیاز به درمان تخصصی و تزریق داروهای پوکی استخوان دارد. علیرغم تاکید پزشک بهداری مبنی بر نیاز جدی رسیدگی پزشکی تخصصی کماکان وی با دستور مسئولان مربوطه از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “کهولت سن، وجود بیماری های مختلف دیگر از جمله دیسک کمر، پایین بودن گلبول‌ های سفید، کاهش شدید شنوایی و عدم رسیدگی مناسب پزشکی به نگرانی های خانواده و نزدیکان خانم جوادی دامن زده است.”

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده است، با وجود اینکه تزریق داروهای پوکی استخوان خانم جوادی باید در بیمارستان و تحت نظر متخصص صورت پذیرد به دلیل کارشکنی های مسئولان زندان این امر هر ساله در بهداری زندان انجام میشود.

نسرین جوادی (اعظم خضری جوادی) روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد.

این فعال کارگری در مردادماه ۱۳۹۸، در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام ”اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس و برای اتهام ”اخلال در نظم عمومی” به ۱ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.

نهایتا اواسط اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، دادگاه تجدیدنظر دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” از میان احکام صادره در مرحله بدوی را حذف و خانم جوادی از بابت اتهام ”اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس محکوم شد.

نسرین جوادی نهایتا در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱، جهت تحمل دوران محکومیت خود، راهی زندان اوین شد.

نسرین خضری جوادی، ۶۶ ساله، کارگر سابق شرکت پخش تجهیزات پزشکی، بازنشسته تامین اجتماعی، عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید