خانه  > slide, زندانیان  >  ابوالفضل پورحسینی به حبس، تبعید و دیگر مجازات ها محکوم شد

ابوالفضل پورحسینی به حبس، تبعید و دیگر مجازات ها محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل پورحسینی از هواداران عرفان حلقه که در ندامتگاه مرکزی کرج بسر میبرد، توسط دادگاه انقلاب کرج به چهار سال حبس، پرداخت سی میلیون تومان جزای نقدی، دو سال تبعید، ممنوعیت خروج از کشور و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالفضل پورحسینی به حبس محکوم شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای پورحسینی از بابت پرونده ای که اخیرا علیه وی گشوده شده، توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و اغوا و تحریک مردم به قصد برهم زدن امنیت کشور مجموعا به چهار سال حبس، دو سال تبعید، پرداخت مبلغ سی میلیون تومان جزای نقدی، ممنوعیت خروج از کشور و ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده است.”

به گفته این منبع مطلع، “حکم مذکور روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه، پس از حضور آقای پورحسینی در این شعبه به وی ابلاغ شده است.”

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این زندانی اوایل بهمن ماه سال جاری، برگزار شده بود.

لازم به ذکر است، آقای پورحسینی از تاریخ هشتم بهمن ماه، به دستور مسئولین مربوطه به مدت ۳ ماه از ملاقات با خانواده منع شده است.

ابوالفضل پورحسینی در تاریخ بیست و سوم خردادماه سال جاری، توسط ماموران اطلاعات سپاه در کرج بازداشت شد. وی نهایتا به بند ۱۵ ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، “بازداشت ابوالفضل پورحسینی در حین پخش اعلامیه ای مربوط به عرفان حلقه صورت گرفته است.”

چندی پیش آقای پورحسینی از بابت پرونده ای دیگر توسط دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

آقای پورحسینی پیشتر نیز در سال ۱۴۰۱، به دلیل شرکت در کلاسهای عرفان حلقه در قم بازداشت شد. وی نهایتا چندی بعد با قرار تامین کیفری آزاد شده بود.

ابوالفضل پورحسینی، متولد ۱۳۵۵، ساکن کرج و پدر دو دختر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید