خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ مریم عباسی نیکو به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ مریم عباسی نیکو به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مریم عباسی نیکو، زندانی سیاسی محبوس در زندان دولت آباد اصفهان، توسط شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر این استان به پرداخت بیست و چهار میلیون تومان جزای نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، مریم عباسی نیکو به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

رزا اعتماد انصاری، وکیل مدافع این شهروند با اعلام این خبر گفت: بر اساس رای صادر شده توسط شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان خانم عباسی نیکو به پرداخت بیست و چهار میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت بدل از شش ماه حبس تعزیری با کسر و احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده است.

خانم اعتماد انصاری در ادامه با اشاره به تبرئه شدن موکل خود از اتهامات «سب النبی و توهین به مقدسات»، اظهار کرد: مورخ بیست و نهم بهمن ماه امسال، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سب نبی و توهین به مقدسات خانم عباسی نیکو در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان اصفهان برگزار شد. نهایتا پس از چند ساعت رسیدگی و اخذ دفاعیات، شعبه قضایی مذکور حکم برائت موکلم را از اتهامات ذکر شده صادر کرد.

مریم عباسی نیکو، مادر بیتا شفیعی شامگاه دوشنبه پنجم تیرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در شاهین شهر بازداشت و سپس به یکی از بازداشتگاه های این نهاد امنیتی منتقل شد او نهایتا چندی بعد به زندان دولت آباد اصفهان انتقال یافت.

در تاریخ بیست و هفتم شهریورماه سال جاری، جلسه بدوی دادگاه رسیدگی به اتهامات مریم عباسی نیکو در شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری شاهین شهر برگزار شد. وی چندی بعد توسط شعبه قضایی مذکور به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

مریم عباسی نیکو، متولد ۱۳۶۰، اهل شاهین شهر، متاهل و مادر دو فرزند است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید