خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ محکومیت سارا معصومی روزنامه نگار تعلیق شد

دادگاه تجدیدنظر؛ محکومیت سارا معصومی روزنامه نگار تعلیق شد

خبرگزاری هرانا – حکم حبس و ممنوع الکاری سارا معصومی، روزنامه نگار توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به مدت دو سال تعلیق شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم دادگاه بدوی سارا معصومی تعلیق شد.

بر اساس این حکم که امروز شنبه پنجم اسفندماه توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و به خانم معصومی ابلاغ شده، وی به شش ماه حبس و دو سال ممنوعیت از روزنامه‌نگاری محکوم شد که این حکم به مدت دو سال تعلیق شده است.

این روزنامه نگار پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس و دو سال ممنوعیت از روزنامه‌نگاری محکوم شده بود.

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری در این خصوص گفته بود: پرونده خانم معصومی برخلاف بسیاری دیگر از روزنامه‌نگاران که با اعلام جرم دادستان پس از جان باختن خانم آرمیتا گراوند به دادگاه انقلاب ارجاع شد.

مجتهدزاده ادامه داد: ​شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام نشر مطالب خلاف واقع، سارا معصومی را به تحمل شش ماه حبس و دو سال ممنوعیت از روزنامه‌نگاری محکوم کرد. مصداق عنوان اتهامی در ابتدا فقط یک توئیت عنوان شده بود. در این توئیت هم البته خبری نشر داده نشده بود که کذب بودن آن به اثبات رسیده باشد اما در حکم صادره، قاضی پرونده به گزارش ضابطان هم استناد کرده در حالی که هیچ گزارشی به ما نشان داده نشده بود.

چندی پیش دادستان تهران به دلیل آنچه “انتشار مطالب کذب، بدون سند و خلاف واقع” در فضای مجازی عنوان شده علیه کانال تلگرامی روزآروز، صادق زیباکلام، استاد دانشگاه، سارا معصومی و میلاد علوی دو روزنامه نگار اعلام جرم کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید