خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  با حکم هیات تجدیدنظر؛ سارا سیاه پور، فعال صنفی معلمان از کار برکنار شد

با حکم هیات تجدیدنظر؛ سارا سیاه پور، فعال صنفی معلمان از کار برکنار شد

خبرگزاری هرانا – حکم اخراج سارا سیاه پور، فعال صنفی معلمان توسط شعبه یکم هیات تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان استان البرز عینا تایید شد. پیشتر خانم سیاه پور توسط هیات بدوی تخلفات آموزش پرورش استان البرز از کار برکنار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، سارا سیاه پور، فعال صنفی معلمان از وزارت آموزش و پرورش اخراج شد.

در این گزارش آمده است: سارا سیاه پور، فعال صنفی معلمان در تاریخ چهارم بهمن ماه توسط شعبه یکم هیات تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان استان البرز از بابت اتهاماتی از جمله “فعالیت صنفی، شرکت در تجمعات معلمان، شرکت و حمایت از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، استفاده از استیکر بنیاگذار جمهوری اسلامی در فضای مجازی” از کار برکنار شده است.

در شهریور ماه سال جاری، خانم سیاه پور توسط هیات بدوی تخلفات آموزش پرورش استان البرز از کار برکنار شده بود.

سارا سیاه پور، متولد ۱۳۵۸، فرزند کریم، مجرد، فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و دارای شانزده سال سابقه خدمت در وزارت اموزش و پرورش، در تاریخ دوم شهریورماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ دوازدهم شهریورماه همان سال، با تودیع وثیقه آزاد شد.

وی پس از مدتی توسط شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به پنج سال حبس و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم شد. وی همچنین به‌ عنوان مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور، عضویت در احزاب، دسته‌ جات و گروه‌ های سیاسی و فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

چندی پیش این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید و به شعبه یک اجرای احکام زندان اوین ارجاع داده شد. این فعال صنفی معلمان اواخر مردادماه سال جاری جهت اجرای حکم حبس به شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد.

اوایل مرداد خانم سیاه پور هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان استان البرز احضار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید