خانه  > slide, زندانیان  >  علیرغم نیاز به درمان؛ با آزادی مشروط رضا شهابی مخالفت شد

علیرغم نیاز به درمان؛ با آزادی مشروط رضا شهابی مخالفت شد

خبرگزاری هرانا- با درخواست آزادی مشروط رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران محبوس در زندان اوین مخالفت شد. این در حالی است که آقای شهابی نیاز به رسیدگی پزشکی دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این فعال کارگری ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “اوایل بهمن ماه رئیس زندان اوین به همراه رئیس بند چهار زندان مذکور به آقای شهابی اعلام کردند نامه ای مبنی بر درخواست آزادی مشروط تنظیم کند و برای واحد اجرای احکام ارسال کند. نهایتا در تاریخ هجدهم بهمن ماه، درخواست آزادی مشروط آقای شهابی با مخالفت ضابط پرونده اش رد شد.”

به گفته این منبع مطلع، “آقای شهابی در دوره حبس قبلی عمل جراحی‌ مهره‌های گردن و کمر انجام داده، هم اکنون نیز  از بیماری فشار خون بالا و مشکلات ستون فقرات رنج میبرد. بهداری زندان برای وی فیزیوتراپی تجویز کرده، اما به دلیل عدم امکانات در زندان او از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.”

این کارگر زندانی پیشتر علیرغم نیاز به جراحی ستون فقرات و تایید کمیسیون پزشکی، به علت بهانه تراشی مسئولان جهت انتقال وی با لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم مانده بود.

رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران در تاریخ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

آقای شهابی توسط دادگاه بدوی، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور، عضویت در احزاب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و منع اقامت در تهران و استان‌های مجاور به مدت ۲ سال محکوم شده بود. این حکم در اواخر دی ماه سال گذشته، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

این فعال کارگری، در تاریخ هشتم خردادماه امسال، در پی گشایش پرونده جدید به دادسرای اوین احضار شد. وی به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند در زمان انتقال، از حضور در این جلسه امتناع کرد.

رضا شهابی فعال کارگری و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران است. وی پیش از این نیز به واسطه فعالیت های صنفی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید