خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت ابوالحسن منتظر

تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت ابوالحسن منتظر

خبرگزاری هرانا – ابوالحسن منتظر، متهم سیاسی ۶۴ ساله علیرغم گذشت بیش از پنجاه روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای منتظر به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالحسن منتظر در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای منتظر ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “ابوالحسن منتظر اواخر آذرماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد و تا امروز پیگیری های مکرر خانواده وی از مراجع قضایی و امنیتی در خصوص سرنوشت او بی نتیجه مانده است. این شهروند تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است.”

به گفته این منبع مطلع، “آقای منتظر به بیماری‌ های قلبی، ریوی، کلیه و مجاری ادراری و آرتروز مبتلاست. بی خبری از وضعیت سلامت و محل نگهداری وی به افزایش نگرانی های خانواده منجر شده است.”

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای منتظر اطلاعی حاصل نشده است.

ابوالحسن منتظر پیشتر در سال ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و چندی بعد آزاد شد. وی در نهایت توسط دادگاه انقلاب تهران به پنج سال حبس محکوم شد. آقای منتظر در سال ۹۹ جهت تحمل حبس به زندان منتقل شد و در فروردین ماه سال جاری پس از تحمل ۳ سال حبس به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

ابوالحسن منتظر، ۶۴ ساله و از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید