خانه  > اعدام  >  اتهام “جاسوسی”؛ یک زندانی در زندان زاهدان اعدام شد

اتهام “جاسوسی”؛ یک زندانی در زندان زاهدان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – مرکز رسانه قوه قضاییه، امروز شنبه بیست و پنجم آذر از اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان زاهدان خبر داد. این فرد پیشتر از بابت اتهام “جاسوسی” به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، سحرگاه امروز شنبه ۲۵ آذرماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان زاهدان به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، این زندانی چندی پس از بازداشت به اتهام جاسوسی از طریق جمع‌ آوری و ارائه اطلاعات به موساد و تلاش برای بر هم زدن نظم کشور، توسط دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.

پس از صدور حکم اعدام، متهم و وکلای وی به حکم صادره اعتراض کردند و پرونده برای فرجام‌ خواهی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. دیوان عالی کشور پس از رسیدگی مجدد، حکم بدوی را تایید کرد. با وجود درخواست عفو از سوی متهم، این درخواست نیز به دلیل آنچه “عدم احراز شرایط” عنوان شده، رد شد.

رسانه های دولتی از جمله خبرگزاری فارس، هویت این زندانی را “محسن سراوانی” عنوان کرده اند.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید