خانه  > اعدام  >  از بابت اتهام محاربه؛ هویت زندانی اعدام شده در زندان سپیدار اهواز احراز شد

از بابت اتهام محاربه؛ هویت زندانی اعدام شده در زندان سپیدار اهواز احراز شد

خبرگزاری هرانا – رسانه های رسمی هویت فردی که روز سه شنبه هفتم آذر در زندان سپیدار اهواز اعدام شده بود، را هانی آلبوشهبازی اعلام کردند. این زندانی پیشتر از بابت اتهامات محاربه و قتل یاسر سپیدرو، مامور نیروی انتظامی و یک نیروی بسیج به نام محمد علی کاظمی، به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه شنبه هفتم آذر ۱۴۰۲، حکم اعدام یک زندانی در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد.

اکنون هویت وی “هانی آلبوشهبازی” عنوان شده است.

روز گذشته معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان خوزستان در تشریح پرونده این فرد گفت: در تاریخ دوازدهم آذر سال ۹۸، یاسر سپیدرو، مامور نیروی انتظامی و محمد علی کاظمی، از نیروهای بسیج در جریان یک درگیری در شهرستان شادگان به قتل رسیدند. یک متهم در محل درگیری بازداشت و در دادگاه انقلاب آبادان از بابت اتهام محاربه و قتل به اعدام محکوم شد.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بازه زمانی ۱۸ مهر ۱۴۰۱ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲، دستکم ۶۵۹ شهروند از جمله ۱۷ زن و یک کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام هفت نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی تاریخ مذکور ۱۶۴ نفر به اعدام محکوم شده اند، که از این تعداد ۲ نفر به اعدام در ملاعام محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید