خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی علی اکوانی و ابراهیم ارمش در زندان شیبان اهواز

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی علی اکوانی و ابراهیم ارمش در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – علی اکوانی و ابراهیم ارمش، علیرغم گذشت سیزده روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان شیبان اهواز بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی اکوانی و ابراهیم ارمش در بازداشت بسر میبرند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این شهروندان به هرانا گفت: “آقایان اکوانی و ارمش پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات ایذه منتقل شدند. آنها پس از دو روز بازداشت در این بازداشتگاه به قرنطینه زندان شیبان اهواز منتقل شدند.”

این منبع مطلع افزود: “این شهروندان در دادگاه شهر ایذه تفهیم اتهام شدند. اما تاکنون از عناوین اتهامی مطروحه علیه آنان اطلاعی حاصل نشده است.”

علی اکوانی و ابراهیم ارمش در تاریخ هجدهم آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی پس از شرکت در مراسم سالگرد کیان پیرفلک و میلاد سعیدیان جو، از جان باختگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱در ایذه، بازداشت شدند.

ابراهیم آرمش پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد قضایی دارد.

لازم به ذکر است، کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله اهل ایذه مورخ  بیست و پنجم آبان ماه ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری در این شهر بر اثر اصابت گلوله جان باخت.

میلاد سعیدیان جو، ۲۶ ساله و اهل ایذه در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات مردمی در این شهر، مورد اصابت گلوله ماموران قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید