خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  اردستان؛ یک محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز مصدوم شد

اردستان؛ یک محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز مصدوم شد

خبرگزاری هرانا – یک محیط بان در شهرستان اردستان، در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز مصدوم شد. همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار داشت که از ابتدای تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون بیش از ۵۰۰ محیط‌ بان در جریان درگیری های صورت گرفته با متخلفان محیط زیستی کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، یک محیط بان در شهرستان اردستان مصدوم شد.

هویت این محیط بان که روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه در جریان درگیری با متخلفان محیط زیستی دچار جراحاتی شده، “احمدعلی عابدینی” گزارش شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست استان اصفهان در این خصوص اظهار کرد: “همکاران ما در هفته گذشته یک خبر موثق مبنی بر حضور شکارچی در منطقه می‌شنوند که پس از حضور در منطقه حفاظت شده با هماهنگی مقام قضایی اقدام به راه‌بندان مسیر می‌کنند.”

علیرضا غلامی ادامه داد: “زمانی که متخلفان توقف می‌کنند محیط‌بانان اداره محیط زیست اردستان قصد بررسی ماشین آنها را می‌کنند که متخلفان ماشین را به حرکت می‌اندازند و یکی از همکاران محیط بان ما را زیر می‌گیرند.”

وی با اشاره به اینکه شکارچیان غیرمجاز بعد از این اقدام از صحنه متواری شدند، گفت: “اکنون قسمت‌هایی از بدن محیط‌بان اداره محیط زیست شهرستان اردستان آسیب دیده و در یکی از بیمارستان‌های اصفهان تحت درمان است.”

از سوی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار داشت که از ابتدای تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون “بیش از ۵۰۰ محیط‌بان” در درگیری با متخلفان محیط زیستی کشته و زخمی شده اند.

محمدرضا یافتیان در مصاحبه با خبرگزاری فارس عنوان کرد که “طی این مدت ۳۷۹ محیط‌بان نیز در دفاع از طبیعت و حیات‌ وحش ایران مصدوم و ۱۲۲ تن دیگر جان خود را از دست داده اند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید