خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  پرویز سیابی به زندان اردبیل بازگشت

پرویز سیابی به زندان اردبیل بازگشت

خبرگزاری هرانا – پرویز سیابی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز شنبه بیست و هفتم آبان ماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرویز سیابی به زندان اردبیل بازگشت.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “علیرغم آخرین نظر هیئت ۵ نفره پزشکی‌ قانونی اردبیل مبنی بر تایید عدم تحمل حبس، این شهروند با پایان ایام مرخصی، روز شنبه بیست و هفتم آبان ماه، جهت تحمل ادامه محکومیت خود به زندان اردبیل بازگشت.”

پرویز سیابی گرجان، فعال ترک (آذربایجانی)، اواخر سال گذشته به مرخصی اعزام شده بود.

وی در تاریخ هجدهم آبان ماه ۱۴۰۱، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت شش ساله خود به بند شانزده زندان اردبیل منتقل شد.

آقای سیابی در آبان ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه اول دادگاه‌ انقلاب اردبیل به ریاست قاضی وحید مهدوی راد صادر و ابلاغ شده بود، وی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه‌های مخالف نظام و انجام مصاحبه و انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های گروهی مبتنی بر ضدیت با کلیت و اساس نظام به قصد بر هم زدن” به یک سال حبس تعزیری، از بابت اتهام ” اداره گروه‌های غیر قانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “عضویت در دسته‌جات‌ و گروههای‌ غیر قانونی با هدف‌ برهم زدن امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا این حکم توسط شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ۶ سال حبس تعزیزی کاهش پیدا کرد.

این فعال ترک (آذربایجانی) مورخ ۳ مردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۴ مردادماه همان سال از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به زندان این شهر منتقل شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۷ شهریورماه ۱۴۰۰، با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شد.

در تاریخ ۲ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان که از شامگاه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰، آغاز شد، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند بازداشت شدند.

آقای سیلابی پیش از این نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید